Microsoft kupił Bethesdę! Nowy Xbox zyska ogromną bibliotekę gier!

    Pojawiające się od kilku dni w internecie plotki znalazły swoje potwierdzenie. Microsoft zdecydował się na konkretny ruch w kierunku pozyskania ogromnej biblioteki gier, która może umożliwić ich nowej konsoli osiągnięcie sukcesu. Zakup koncernu ZeniMax Media, w którego skład wchodzi choćby Bethesda Softworks stał się faktem!

    Tegoroczna jesień stanie się niewątpliwie czasem pojedynku pomiędzy Sony i ich Playstation 5, a Microsoftem, który dzisiaj rusza z przedsprzedażą swojej nowej konsoli. Zarówno Xbox series X, jak i prawie o połowę tańszy wariant series S zapowiadają się dość ciekawie, jednak obawy graczy budził fakt dość małej ilości tytułów ekskluzywnych, które w dniu premiery byłyby dostępne w sprzedaży. Dodatkowo czkawką cały czas odbija się koncernowi prezentacja kolejnej odsłony Halo, która, delikatnie mówiąc, wywołała pewien niesmak. Microsoft najwyraźniej jednak znalazł sposób by poradzić sobie na rynku. Firma postanowiła kupić koncern ZeniMax Media, który ma pod swoimi skrzydłami takie studia, jak Bethesda Softworks, id Software czy Arkane Studios. Oznacza to, że znane od lat marki, wśród których możemy wymienić choćby Wolfensteina, Dooma, Quake'a czy serię The Elder Scrolls, mogą stać się tytułami na wyłączność dla konsol Microsoftu i komputerów PC.

    Na chwilę obecną nie znamy wszystkich szczegółów związanych z zakupem. Wiemy jedynie, że transakcja opiewała na 7,5 miliarda dolarów. Tak duży wydatek pozwala sądzić, że Microsoft będzie starał się mocno wykorzystać potencjał nowo nabytych deweloperów. Czy w takiej sytuacji możemy zapomnieć o premierze wielu głośnych tytułów na Playstation 5? Raczej nie, ale nastawiać musimy się na sytuacje, w których posiadacze Xboxa będą mieli czasową wyłączność na niektóre z nich, albo wręcz otrzymają dodatkową zawartość niedostępną na sprzęcie od Sony.

    Ruch ten, w połączeniu z atrakcyjnymi wariantami zakupu nowego Xboxa sprawi, że konsola z pewnością zaliczy udany start. Warto bowiem wspomnieć, że tańszą wersję "S" zakupimy już za 1349,00 zł, natomiast na wersję podstawową "X" przyjdzie nam wydać 2249,00 zł, co i tak jest mniejszą kwotą od tej, którą będziemy musieli zapłacić za Playstation 5 w wersji z napędem optycznym (2299,00 zł). Dodatkowo w naszym kraju konsolę będziemy mogli zakupić w atrakcyjnym abonamencie Xbox All Access, który oprócz urządzenia, zaoferuje nam dostęp do pokaźnej biblioteki gier wchodzących w skład Xbox Game Pass Ultimate. Niektóre z tytułów będziemy także mogli uruchomić w chmurze na urządzeniach z systemem Android. Jakby tego było mało, od grudnia oferta ma zostać poszerzona o gry z EA Play.

    Jaki będzie Wasz wybór? Stawiacie na Xboxa czy Playstation? Może obie opcje wydają się Wam ciekawe i nie macie zamiaru ograniczać się do jednego sprzętu? A może zamiast konsoli wolicie grać na innych urządzeniach? Dajcie nam znać w komentarzach.