Netflix stworzy własne superbohaterskie uniwersum!

Netflix postanowił stać się kolejnym graczem na rynku kina superbohaterskiego i nabył prawa do ekranizacji przygód postaci z "Extreme Universe"!

Zestawienie słów "Netflix" i "superbohaterowie", do tej pory kojarzyło się jednoznacznie z serialami" "Daredevil", "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist", "Punisher", a także crossoverem czterech z nich, czyli "The Defenders". Jak się jednak okazuje, platforma ma aspiracje na coś zupełnie nowego. Właśnie zakupiła prawa do postaci stworzonych w ramach Extreme Universe, nad którym pieczę sprawuje Rob Liefeld (twórca postaci Deadpoola). Zatrudniono także Akivę Goldsmana, którego zadaniem będzie pokierowanie zespołem scenarzystów mających przygotować najprawdopodobniej dziewięć powiązanych ze sobą filmów (umowa obejmuje 9 komiksowych serii i około 100 postaci).

Goldsman miał już wcześniej możliwość pokierowania podobnymi działaniami. Był odpowiedzialny za nadzorowanie ekipy pracującej nad rozbudową uniwersum Transformerów. Jak jednak wiemy, projekt został w tym roku skasowany i zakończy się na mającym mieć premierę w grudniu filmie o przygodach Bumblebee.

Na chwilę obecną nie poznaliśmy żadnych szczegółów związanych z poszczególnymi premierami. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu damy Wam znać.