Nowe informacje o "Cyberpunk 2077"

  "Cyberpunk 2077" powstaje już od wielu lat, jednak jak do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji związanych z tytułem. W końcu jednak doczekaliśmy się pierwszych, potwierdzonych szczegółów dotyczących produkcji.

  CD Projekt RED milczy jak zaklęte, gdy tylko pojawiają się pytania związane z ich najnowszym dziełem. Działania takie sprawiają, że w graczach, a także inwestorach, rodzą się coraz większe obawy w kwestii jakości gry. Twórcy zarzekają się jednak, że nie są jeszcze gotowi, by o swoim najnowszym dziele rozmawiać. Na szczęście Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt, postanowił podzielić się kilkoma konkretami.

  Przy okazji raportu informującego o wynikach sprzedaży wiedźmińskich gier, padły pytania dotyczące najnowszej produkcji studia, czyli niezwykle ambitnie zapowiadającego się "Cyberpunk 2077". Kiciński początkowo starał się unikać tematu, jednak w końcu podzielił się kilkoma szczegółami.

  Przede wszystkim potwierdziły się wcześniejsze informacje, jakoby gra miała zostać zaprezentowana na tegorocznych targach E3. Do tej pory wiadomo było jedynie, że CD Projekt RED się na nie wybiera, jednak równie dobrze mogli reklamować w ten sposób swoją wiedźmińską karciankę.

  W grze nie uświadczymy mikrotransakcji. Studio chce kontynuować swoje podejście do graczy i tak, jak w przypadku Wiedźmina 3, zaoferować płatne dodatki, które znacząco rozszerzą produkcję. Producenci nie mają jednak zamiaru sięgać do naszych portfeli w inny sposób.

  Kiciński uspokoił także graczy, którzy obawiali się, że produkcja ma stawiać w głównej mierze na multiplayer. Ten faktycznie pojawi się, jednak nie od razu. Twórcy skupiają się przede wszystkim na trybie dla jednego gracza i opowiadana historia jest dla nich bardzo istotna.

  Co do wspomnianego trybu dla wielu graczy, to na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnych konkretów. Twórcy nie wykluczają żadnej formy rywalizacji sieciowej, nawet trybu battle royale.

  Ostatnią z poruszonych kwestii były platformy docelowe. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że gra tworzona jest z myślą o konsolach nowej generacji, którymi ma być Playstation 5 i nowy XBOX. Kiciński stwierdził, że nic mu nie wiadomo o nowych platformach, jednak jeśli takowe się faktycznie pojawią, to nie będzie problemu, by ich gra została na nie przystosowana. Niestety, przy okazji potwierdzono, że na chwilę obecną nie planuje się wersji na Nintendo Switch.

  Być może powyższe informacje nie zadowolą w pełni fanów, jednak już wkrótce powinniśmy poznać nowe szczegóły.