Nowe plakaty z filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie"

    Po niedawnym skandalu związanym z zarzutem plagiatu postawionym wobec plakatów z filmu o Hanie Solo, Disney postanowił wydać nowe wersje posterów, które tym razem utrzymane zostały w nieco innej konwencji.

    Skandaliczna sytuacja dotyczyła francuskiego grafika Hachima Bahousa, który zarzucił Disneyowi wykorzystanie jego pracy przy projektowaniu plakatów do "Solo: A Star Wars Story". Artysta zaprezentował zestawienie oryginalnych posterów przygotowanych dla składanek muzycznych wydanych przez Sony Music Canada z opublikowanymi przez Disneya plakatami. Podobieństwa od razu rzucały się w oczy. Tym razem jednak grafiki zostały utrzymane w innym tonie.

    Wejdź na pokład Sokoła Milenium i wyrusz w podróż do odległej galaktyki w "Solo: A Star Wars Story", zupełnie nowej przygodzie z najbardziej uwielbianym łajdakiem w galaktyce. W wyniku serii śmiałych eskapad w głębi mrocznego i niebezpiecznego przestępczego podziemia, Han Solo poznaje swego wielkiego, przyszłego pilota Chewbackę i spotyka się z osławionym hardzistą Lando Calrissianem w podróży, która wyznaczy losy jednego z najbardziej nieprawdopodobnych bohaterów "Gwiezdnych Wojen"

    Premiera została wyznaczona na 25 maja.