Nowe wydania okładek tajskiej wersji Harry'ego Pottera naprawdę zachwycają!

    Dokładnie 20 lat temu książki o Harrym Potterze pojawiły się oficjalnie w Tajlandii. Z tej okazji przygotowano jubileuszowe wydanie wszystkich siedmiu tomów, które charakteryzują się naprawdę pięknymi okładkami. Możecie się z nimi zapoznać poniżej.

    Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Harry'ego Pottera. Książki o przygodach nastoletniego czarodzieja stały się prawdziwym fenomenem na całym świecie i doczekały się nie tylko ekranizacji kinowych, ale także całej serii gadżetów, gier, sztuki teatralnej, a także dwóch spin-offów, których akcja dzieje się na długo przed tym, co poznaliśmy w oryginalnej serii. Wymyślona przez J.K. Rowling historia zainspirowała wielu ludzi i sprawiła, że nawet najbardziej oporni sięgali po książki i na długie godziny oddawali się czytaniu. Dokładnie dwadzieścia lat temu Harry Potter dotarł do Tajlandii i z tej właśnie okazji otrzymał obecnie nowe wydanie, którego okładki potrafią zachwycić.

    Nie trzeba się szczególnie przyglądać by od razu dostrzec wiele charakterystycznych dla każdego tomu elementów. Pociąg, sowa, Hagrid na pierwszej, latający samochód Weasleyów, Zgredek i Tom Riddle na drugiej czy ponura sylwetka Syriusza Blacka szczerząca się z trzeciej doskonale oddają klimat poszczególnych opowieści i przy okazji akcentują ważne detale. Każda kolejna zawiera w sobie szereg szczegółów, które czytelnicy zaznajomieni z historią młodego czarodzieja od razu skojarzą z poszczególnymi wydarzeniami. Ich autor, artysta znany na Facebooku jako Apolar przyznał, że przygotowanie okładek było dla niego prawdziwym spełnieniem marzeń. Niestety nic nie wskazuje na to, by zaprojektowana przez niego szata graficzna miała pojawić się także w innych krajach, a szkoda, bo okładki prezentują się naprawdę pięknie i z całą pewnością ozdobiłyby niejedną półkę.

    Chcielibyście takiego wydania Harry'ego Pottera w naszym kraju? Dajcie nam znać w komentarzach.