Nowy Batman w 2019?

W zeszłym tygodniu pojawiły się plotki odnośnie kolejnych projektów, nad którymi Warner Bros. będzie pracować po wypuszczeniu Batman v Superman: Dawn of Justice. Studio, posiadające prawa do niemal wszystkich bohaterów komiksów DC, jest zdeterminowane stworzyć mocną konkurencję filmowemu uniwersum Marvela. I tak dowiedzieliśmy się o planach nakręcenia, pomiędzy 2016 a 2018, nie tylko filmu o Justice League (oczywistej kontynuacji Dawn of Justice); własne produkcje mają w tym czasie dostać również Shazam!, Sandman i Wonder Woman, zaś The Flash i Green Lantern mieliby połączyć siły we wspólnym filmie.

Teraz, do listy możliwych ekranizacji DC, możemy dołączyć też kolejny film z Batmanem w roli głównej. Ben Affleck, który aktualnie odgrywa rolę mściciela Gotham, ma w 2015 pracować nad kolejnym wyreżyserowanym przez siebie filmem. Premiera Live By Night zaplanowana jest na październik 2016.
Dałoby to Warner Bros. wystarczająco czasu na wypracowanie odpowiedniego scenariusza i rozpoczęcie produkcji nad filmem, który miałby ukazać się w 2019. I choć nic nie jest w tym momencie potwierdzone, pozwoliłoby to Affleckowi na wyreżyserowanie filmu.