Nowy film ze świata Mortal Kombat będzie się różnił od poprzednich odsłon

O realizacji nowego widowiska opartego na serii gier Mortal Kombat mówi się od dłuższego czasu. Do tej pory jednak nie wiedzieliśmy absolutnie nic na temat tego filmu. Wydaje się jednak, że właśnie dotarły do nas pierwsze szczegóły. Nie wszystkim jednak mogą one przypaść do gustu.

Portal That Hashtag Show opublikował listę postaci, które najprawdopodobniej pojawią się w widowisku. Znajdziemy pośród nich wielu znanych nam bohaterów. Niektórzy jednak pojawią się w odświeżonym wydaniu, co nie do końca może spodobać się fanom serii. Najwięcej kontrowersji budzi w tym miejscu postać Raidena, boga piorunów i opiekuna ziemi, który w nowym filmie ma mieć... 14 lat. Sonia Blade także się zmieni i zostanie pisarką, która stara się odkryć czy przepowiednia o turnieju Mortal Kombat jest prawdziwa.

Zdaniem redaktorów That Hashtag Show zmian w stosunku do poprzednich produkcji ma być znacznie więcej. Przede wszystkim poznamy nowego głównego bohatera. Zostanie nim bokser z Filadelfii, który na co dzień stara się opiekować dwunastoletnią córką. Cole - bo tak ma na imię bohater - zostanie zwerbowany przez Sonyę do udziału w turnieju, od którego zależeć będą dalsze losy Ziemi. Z opisów można wywnioskować także, że film będzie miał zupełnie inny ton. Wszystko ze względu na ukazanie problemów osobistych protagonisty, który będzie toczył także prywatną walkę o swoją córkę, nad którą opiekę prawną sprawuje jego teściowa.

Na liście castingowej postaci znajdziemy także i innych, znanych nam bohaterów. Zabrakło jednak na niej postaci Scorpiona i Sub Zero. Niewiadomo zatem czy te postaci w ogóle nie pojawią się w filmie, czy jedynie nie znalazły się na poniższej liście. Całkiem możliwe, że do ich ról zostaną zatrudnieni kaskaderzy i mistrzowie sztuk walki w jednym. 

Sonya Blade - (do jej roli poszukiwana jest aktorka po trzydziestce)
Liu Kang (poszukiwany jest aktor w wieku 20-35 lat)
Kung Lao (poszukiwany jest aktor w wieku 25-35 lat)
Jackson "Jax" Bridges (poszukiwany jest aktor w wieku 30-40 lat)
Kano (poszukiwany jest aktor po trzydziestce)
Mileena (poszukiwana jest aktorka w wieku 25-35 lat)
Shang Tsung (poszukiwany jest aktor w dowolnym wieku)
Drahmin (poszukiwany jest aktor w wieku 25-35 lat)
Kabal (poszukiwany jest aktor w wieku 25-35 lat)
Nitara (poszukiwana jest aktorka w wieku 25-35 lat)
Reiko (poszukiwany jest aktor w wieku 25-40 lat).

Produkcją filmu dla Warner Bros. zajmie się James Wan. Scenariusz przygotował Greg Russo, a reżyseria przypadła w udziale Simonowi Mcquoidowi. Data premiery nie jest na chwilę obecną znana.