Opowieści z Narnii powrócą!

    Za sprawą platformy Netflix, "Opowieści z Narnii" doczekają się kolejnych ekranizacji! W planach są nie tylko filmy oparte na wszystkich tomach powieści, ale także i seriale!

    Informacja o tym, że Netflix zainteresował się marką pojawiła się na oficjalnym profilu serii na Facebooku. Platforma zakupiła prawa do ekranizacji wszystkich powieści i ma zamiar stworzyć wokół nich spójny świat, w skład którego wejdą zarówno filmy, jak i seriale.

    Producentami wykonawczymi zostali Douglas Gresham i Vincent Sieber. Na chwilę obecną nie wiemy jednak czy wydarzenia, które zostaną zekranizowane będą opierać się jedynie na istniejących historiach, czy twórcy zdecydują się pójść o krok dalej i rozwinąć to uniwersum.

    Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym komunikatem.

    "Podróż Wędrowca do Świtu" czyli ostatnia do tej pory zrealizowana część cyklu okazała się finansową klapą. Film w dodatku zebrał dość słabe recenzje i uznano, że następna odsłona będzie nowym otwarciem. Początkowo mówiło się o adaptacji "Siostrzeńca Czarodzieja". Pomysł ten jednak upadł w 2011 roku, po rozwiązaniu umowy ze spadkobiercami C.S. Lewisa. Rok później Douglas Gresham, pasierb autora "Opowieści z Narnii", zdradził w jednym z wywiadów, że tym razem filmowcy biorą na warsztat "Srebrne krzesło". O projekcie zrobiło się cicho i mało kto wierzył, że do jego realizacji w ogóle dojdzie. Teraz z kolei już wiemy na pewno, że tamte plany nie zostają zrealizowane.