"Ostatni Rycerz" jednak doczeka się kontynuacji?

    Mający swoją premierę w czerwcu 2017 roku "Transformers: Ostatni Rycerz" nie spotkał się ze zbyt przychylnym przyjęciem ze strony publiczności. Firma Hasbro zapowiedziała wówczas, że filmowe uniwersum Transformersów doczeka się restartu, a początku tego procesu publiczność upatrywała w wydanym w zeszłym roku spi-offie o przygodach Bumblebee. Tymczasem okazuje się, że część szósta oryginalnej serii ma jednak szansę powstać!

    Jeżeli martwiliście się, że tajemnicze zakończenie "Ostatniego Rycerza", które zwiastować miało nadejście Unicrona, nigdy nie zostanie rozwinięte, to być może słowa Lorenzo di Bonaventury (producenta dotychczasowych filmów) dadzą Wam nadzieję na to, że nie wszystko jeszcze stracone. W udzielonym niedawno dla japońskiego magazynu "Cinema" wywiadzie zdradził, że powstają właśnie dwa scenariusze związane z Transformersami. Jeden z nich ma dotyczyć sequela "Bumblebee", drugi natomiast ma być pełnoprawną kontynuacją "Ostatniego Rycerza".

    Deklaracja ta jest dość dziwna, gdyż Hasbro (właściciel praw do marki) już w 2017 roku stwierdziło, że nie zamierza dalej rozwijać istniejącego cyklu. Zeszłoroczna odsłona z resztą zasugerowała nam, że mamy do czynienia z czymś na kształt delikatnego restartu, a to z kolei kłóci się z potencjalną kontynuacją. Z drugiej jednak strony seria o Transformersach nigdy nie należała do zbyt spójnych.

    Na chwilę obecną nie wiemy w stu procentach czy deklaracje Bonaventury znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Gdy tylko się czegoś dowiemy to od razu damy Wam znać.

    Liczycie na to, że część szósta faktycznie powstanie czy wolelibyście gruntowny restart uniwersum? A może marka ta zupełnie do Was nie przemawia? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.