Patty Jenkins widzi szansę dla kolejnej "Ligi Sprawiedliwości"?

"Liga Sprawiedliwości" okazała się finansową i artystyczną porażką, która mogła doprowadzić do upadku całe DC Extended Universe. Wspólne dzieło Zacka Snydera i Jossa Whedona okazało się niestrawną mieszanką dwóch zupełnie odmiennych wizji, które razem ze sobą nie współgrały. Czy jest zatem jeszcze nadzieja na część drugą tego widowiska?

Problemy "Ligi Sprawiedliwości" zaczęły się jeszcze długo przed premierą filmu. W pewnym momencie od projektu został odsunięty Zack Snyder. Oficjalnie mówiło się o powodzie związanym z samobójstwem jego dziecka. Za kulisami krążyły jednak informacje, że Warner Bros. nie było zadowolone z materiału, jaki Snyder zrealizował i postanowiło zastąpić go kimś, kto wniesie powiew świeżości do projektu. Wybór padł na ojca sukcesu pierwszego filmu o "Avengers" czyli Jossa Whedona. Niestety bardzo kosztowne dokrętki i pośpiech w jakim je realizowano sprawiły, że film, który trafił do kin, był po prostu kiepski. Wytwórnia postanowiła w takiej sytuacji skupić się na produkcjach solowych, a wszelkie pomysły związane z crossoverami zostały odstawione na półkę. Fani jednak dalej liczą na to, że kiedyś otrzymamy pełnoprawną i o wiele bardziej dopracowaną "Ligę Sprawiedliwości 2". Dziennikarze The Hollywood Reporter postanowili zapytać reżyserkę "Wonder Woman" czy podjęłaby się pracy nad taką produkcją.

Uważam, że takie filmy są ekstremalnie trudne. Są fantastyczne, gdy są dobrze zrobione, ale jednocześnie kładą nacisk duży na te wszystkie postaci występujące w jednej linii czasu. Mam nadzieję, że nie skupimy się w tej chwili na kolejnej "Lidze Sprawiedliwości", bo myślę, że każda z tych postaci jest naprawdę świetna. Jestem bardzo podekscytowana widząc każdy z tych filmów. Chcę zobaczyć "Aquamana 2" i chcę zobaczyć "Flasha". Nigdy nie mówię nigdy, ale myślę, że w tej chwili to właśnie poszczególni bohaterowie powinni błyszczeć.

Pytanie skierowane do Patty Jenkins nie było bezzasadne. "Wonder Woman" zebrała naprawdę świetne recenzję, a kontynuacja tego filmu niesie ze sobą wielkie nadzieje fanów. Jeżeli produkcja powtórzy sukces swojej poprzedniczki, to razem z "Aquamanem" stanie się solidnym filarem do budowania dalszej przyszłości DC Extended Universe. To z kolei może oznaczać, że włodarze Warner Bros. zdecydują się powierzyć jej znacznie większą rolę w rozwijaniu całego kinowego świata superbohaterów.

"Wonder Woman 1984" zadebiutuje w kinach w czerwcu 2020 roku.