Pierwsza rola w serialowym "Władcy Pierścieni" obsadzona

    Produkcja serialu Amazon opartego o twórczość J.R.R. Tolkiena nabiera tempa - właśnie ogłoszono nazwisko pierwszej gwiazdy, którą będziemy mogli zobaczyć w The Lord of the Rings. Jest nią Markella Kavenagh.

    Aktorka jest Australijką, a dotychczas mogliśmy ją oglądać w serialu Piknik pod Wiszącą Skałą. Co do nowej produkcji Amazona to jej szczegóły nie są dokładnie znane - wiadomo jedynie, że akcja ma się dziać przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni.

    Pierwsze dwa odcinki widowiska wyreżyseruje i wyprodukuje J.A. Bayona, który stał za kamerą filmu Siedem minut po północy oraz Jurassic Park: Upadłe królestwo. Twórcami serialu są z kolei Patrick McKay oraz John D. Payne, współpracujący ze sobą przy okazji Star Trek: W nieznane i jego zapowiadanej kontynuacji.

    The Lord of the Rings ma liczyć przynajmniej pięć sezonów, ponieważ do tylu zobowiązał się Amazon, kupując prawa za ćwierć miliarda dolarów. Data premiery, póki co, nie jest znana, lecz prawdopodobnie serial ujrzy światło dzienne w 2021 roku.