Plotka: Captain Britain trafi do MCU?

    Czy nad spokojem mieszkańców Wielkiej Brytanii zacznie czuwać Captain Britain? Pewne plotki każą sądzić, że film jest w planach Marvel Studios.

    Kapitan Brytania, znany również jako Brian Braddock, trafił na karty komiksów Marvela w 1976 roku w stworzonym przez przez Chrisa Claremonta i Herba Trimpe zeszycie "Captain Britain Weekly #1". Był to niezwykle uzdolniony człowiek, który otrzymał w pewnym momencie od dwóch tajemniczych postaci (Merlin i Roma) ogromną moc, która miała mu pozwolić na walkę z najgorszymi łotrami dręczącymi nasz świat. Jak się okazuje bohater ma szansę pojawić się na wielkim ekranie, a przynajmniej tak można sądzić na podstawie plotek, które obiegły świat.

    Portal Ain’t It Cool News donosi, że Marvel prowadzi już wstępne rozmowy w sprawie realizowania widowiska, w którym oprócz wspomnianego bohatera, miałby także zadebiutować Black Knight. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to reżyserem zostanie Guy Ritchie, a już pod koniec tego roku odbędą się w Pinewood Studios pierwsze przesłuchania do ról.

    Oczywiście Marvel niczego nie potwierdził, tak więc informację tę należy chwilowo traktować jako plotkę.