Plotka: serial w uniwersum obcego na 40-lecie serii?

Pierwsza część Obcego zadebiutowała na ekranach kin w 1979 roku, tak więc już w przyszłym będziemy celebrować czterdziestolecie istnienia tego sympatycznego ksenomorfa. Jeżeli wierzyć nowym plotkom, Fox szykuje z tej okazji coś specjalnego.

"Obcy - ósmy pasażer Nostromo" po dziś dzień uważany jest za jedną z najlepszych odsłon serii. Zdaniem wielu fanów jedynie część druga była w stanie dorównać swoim poziomem oryginałowi, a każda kolejna odsłona była jedynie zwykłym odcinaniem kuponów. Wydany w zeszłym roku "Obcy: Przymierze" zebrał bardzo słabe oceny od krytyków i postawił pod znakiem zapytania dalszy rozwój widowisk kinowych. Być może jednak ksenomorf znajdzie swoje miejsce w telewizji?

Portal Omega Underground, powołując się na swoje źródła, podał informację, że Fox planuje stworzyć serial rozgrywający się w uniwersum Obcego. Podobno pierwsze przecieki na temat tego projektu pojawiły się w redakcji już w kwietniu, jednak teraz kolejne źródła zaczęły potwierdzać, że prace faktycznie trwają. Premierowy odcinek miałby zadebiutować już w 2019 roku, czyli w czterdziestą rocznicę premiery pierwszego Obcego.

Na chwilę obecną nie mamy żadnego potwierdzenia ze strony Foxa. Być może jakieś konkrety pojawią się na zbliżającym się San Diego Comic-Con. Z pewnością będziemy przyglądać się sprawie.

Jak myślicie, serial byłby dobrym pomysłem na powrót do świata ksenomorfów?