Ponad miliard dolarów na Władcę Pierścieni?

O planowanym przez Amazon serialu rozgrywającym się w świecie Władcy Pierścieni wiemy naprawdę niewiele. Etap produkcji jeszcze się nie rozpoczął, jednak udało nam się poznać pierwsze szczegóły, które mogą wskazywać, że twórcy chcą stworzyć coś więcej, niż tylko słabą kopię dzieła Petera Jacksona.

Informacjami podzielił się serwis The Hollywood Reporter. W opublikowanym artykule zawarto kilka ciekawych szczegółów związanych zarówno z kosztorysem, jak i planowaną długością serialu. Zacznijmy od budżetu. Już teraz Amazon zainwestował w markę 250 milionów dolarów. Suma ta pozwoliła uzyskać prawa do ekranizacji. Ostateczna kwota ma jednak przekroczyć miliard dolarów. Wygląda to naprawdę imponująco.

Zdradzono także, że zaplanowano łącznie 5 sezonów, nie podano jednak ilości ani długości odcinków.

Wiadomo natomiast, że negocjacje toczyły się z udziałem przedstawicieli Warner Bros. i New Line Cinema. Dzięki temu twórcy będą mogli wykorzystać w swojej produkcji istniejące już materiały związane z trylogią Petera Jacksona. Reżyser trylogii otrzyma także możliwość objęcia stanowiska producenta wykonawczego. Nie wiadomo jednak, czy zdecyduje się na taki ruch.

Filmowa trylogia oparta na "Władcy Pierścieni" stała się jednym z najbardziej docenionych filmów fantasy w historii. Część trzecia, "Powrót Króla" zdobyła łącznie jedenaście Oskarów, widowiska po dziś dzień potrafią zachwycić swoim wykonaniem. Serial ma zatem bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Czy twórcom uda się dorównać poprzednikowi? Przekonamy się już za jakiś czas. Zgodnie z zawartą umową, Amazon ma dwa lata na rozpoczęcie produkcji. Jeżeli nie zdąży, prawa do ekranizacji powrócą do spadkobierców po Tolkienie.