Powstanie nowa gra w uniwersum Wiedźmina?

    Konferencja CD Projektu przyniosła bardzo ciekawą informację, która może zainteresować wszystkich miłośników gier o Wiedźminie. Studio jest zainteresowane dalszym rozwijaniem tego świata i myśli nad kolejną, wielką produkcją. Tak przynajmniej można zrozumieć słowa Adam Kicińskiego, prezesa zarządu, który stwierdził, że firma myśli racjonalnie i skoro włożyła ogromne ilości pieniędzy w budowanie marki, to z pewnością rozważy kolejną odsłonę cyklu.

    Temat został poruszony przez jednego z uczestników konferencji, który postanowił zapytać, czy Wiedźmin 3 jest faktycznie zakończeniem serii. W odpowiedzi usłyszał, że studio bardzo polubiło ten świat i zainwestowało w niego piętnaście lat ciężkiej pracy. Sam Wiedźmin został pomyślany jako trylogia, jednak firma myśli racjonalnie i posiadając pełnie praw do gier i wielki budżet wpompowany w kampanię marketingową można sobie samemu odpowiedzieć w kwestii przyszłości gier spod znaku Wiedźmina.

    Można to chyba odczytać jako sygnał, że gdzieś tam w tle trwają już pewne prace nad powrotem do świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Być może są to tylko przymiarki, a może studio ma już gotowy plan działania, który zacznie realizować, gdy tylko Cyberpunk 2077 doczeka się premiery. Na odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Można mieć jednak nadzieję, że Geralt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa (nawet gdyby to nie on miał stać się głównym bohaterem kolejnej gry).