Poznaliśmy budżet serialu ze świata Gwiezdnych Wojen?

    O planach zrealizowania serialu aktorskiego ze świata Gwiezdnych Wojen mówi się od dawna. New York Times przygotował spory artykuł poświęcony produkcji i zawarł w nim informacje o planowanym budżecie. Poniżej znajdziecie szczegóły.

    Już w przyszłym roku Disney uruchomi własną platformę stramingową na której pojawi się pokaźna baza filmów i seriali. Ciekawostką będą z pewnością produkcje tworzone wyłącznie pod kątem tej usługi. Jedną z nich jest aktorski serial ze świata Gwiezdnych wojen za którego powstanie odpowiada Jon Favreau. Akcja produkcji ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami znanymi nam z "Powrotu Jedi", a tymi zaprezentowanymi w "Przebudzeniu Mocy".

    Podobnie, jak w przypadku realizowanych filmów z uniwersum Gwiezdnych Wojen, twórcy starają się trzymać szczegóły fabuły w tajemnicy. New York Times przygotował jednak artykuł, z którego wynika, że pierwszy sezon będzie posiadał 10 odcinków, a planowany budżet na całość wyniesie 100 milionów dolarów.

    Jeżeli wydaje się Wam, że kwota nie jest imponująca (10 milionów na odcinek w zestawieniu z 245 milionami wydanymi na siódmy film), to możemy Was uspokoić. Podobny budżet miał szósty sezon "Gry o tron". Warto pamiętać także, że proces realizacji wielkiego widowiska kinowego jest inny, niż w przypadku serialu. Wiele elementów powstaje na bazie gotowych już scenografii, a dodatkowo Disney dysponuje cyfrowymi kopiami wszystkich aktorów z Gwiezdnych Wojen. W dodatku twórcy nie zamierzają oszczędzać na produkcji, która ma być jednym z głównych czynników wpływających na sprzedaż ich nowej usługi. Należy przy tym pamiętać, że chwilowo Dom Myszki Miki nie dysponuje prawami do emisji na terenie USA filmów ze świata Gwiezdnych wojen, a co za tym idzie, to właśnie na barkach serialu będzie spoczywał wielki ciężar związany z dalszym rozwojem marki.