Poznaliśmy datę premiery gry "Wolfenstein II" na Nintendo Switch

    Nowa konsola od Nintendo już wkrótce wzbogaci się o koleją produkcję przeznaczoną dla miłośników FPSów. Po zeszłorocznej premierze "Dooma" nadszedł czas na "Wolfenstein II". Właśnie poznaliśmy datę premiery tego portu.

    O planach wydania "Wolfenstein II" na nową konsolę Nintendo wiadomo już od dawna. Gra zadebiutowała w zeszłym roku na komputerach PC, a także Playstation 4 i Xbox One. Wersja na Nintendo Switch wymagała jednak większego nakładu pracy i twórcy zapowiadali jedynie, że ukaże się ona w roku 2018. Obecnie poznaliśmy konkretną datę, którą wyznaczono na 29 czerwca.

    Akcja "Wolfenstein II: The New Colossus" rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której Niemcy, za pomocą Wunderwaffe, wygrali II Wojnę Światową. Fabuła produkcji rozpoczyna się w 1961 roku, bezpośrednio po wydarzeniach znanych nam z "Wolfenstein: The New Order". B.J. Blazkowicz budzi się ze śpiączki i trafia na teren okupowanych przez nazistów Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjdzie zmierzyć mu się z nowym zagrożeniem. Bohater nie jest jednak sam. W trakcie swojej przygody może liczyć na pomoc lokalnego ruchu oporu, a także innych postaci, którym nie podoba się nowy porządek świata.

    Poniżej możecie zapoznać się z trailerem promującym grę na Nintendo Switch. Trzeba przyznać, że wersja ta wygląda całkiem nieźle.