Poznaliśmy przyczyny śmierci Margot Kidder

    W maju tego roku świat obiegła informacja o śmierci Margot Kidder, która wcielała się w postać Lois Lane w czterech filmach o Supermannie. Jak się okazuje aktorka popełniła samobójstwo.

    Agentka Margot Kidder wydała w maju oświadczenie, w którym poinformowała, że aktorka znana z roli Lois Lane zmarła w spokoju podczas snu w domu, w wieku 69 lat. Prawda okazała się jednak bardziej tragiczna, o szczegółach postanowiła wypowiedzieć się jej córka.

    Tajemnicą nie jest, że Kidder od najmłodszych lat borykała się z problemami psychicznymi, które ostatecznie prowadziły ją w uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Doprowadziły także do sytuacji, że przez pewien czas była osobą bezdomną. Obecnie wiemy także, jej śmierć nie wynikła z przyczyn naturalnych. Oświadczenie wydane przez koronera z Park County, Richarda Wooda, wyjaśnia, że ​jej ​śmierć była wynikiem "samobójczego przedawkowania narkotyków i alkoholu". Informację potwierdziła córka aktorki, Maggie McGuane, która przyznała jednocześnie, że osoby dotknięte chorobami psychicznymi mają wielki problem z otwarciem się na innych i jasnym zakomunikowaniem, że coś jest nie tak. Zaapelowała, aby w razie kłopotów nie czuć wstydu, tylko otwarcie mówić najbliższym, że coś jest nie tak.

    Margot Kidder była najbardziej kojarzona z rolą Lois Lane. Pojawiła się we wszystkich czterech produkcjach realizowanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Miała także swoje pięć minut w dwóch odcinkach "Tajemnic Smallville" i zawsze była otwarta na współpracę z DC Universe. W przypadku "Człowieka ze stali" chwaliła grę aktorską Amy Adams, żałowała jednak, że aktorka nie miała większej roli w produkcji.