Reżyser "Pół Wieku Poezji Później" poszukuje aktorów

    Prace na planie "Pół Wieku Poezji Później" posuwają się do przodu. Twórcom udało się zebrać wymaganą do dokończenia filmu kwotę, jednak dalej potrzebują Waszej pomocy. 

    O tym, że twórcy "Pół Wieku Poezji Później" zebrali wymaganą do ukończenia produkcji kwotę pisaliśmy już jakiś czas temu. Jak się jednak okazuje pomóc można także w inny sposób. Jakub Nurzyński (reżyser) poinformował na swoim profilu na Facebooku, że poszukuje osób które w dniach 29 - 30 sierpnia mogłyby pojawić się na planie produkcji. Szczegóły znajdziecie poniżej.

    W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

    W obsadzie filmu zobaczymy takich aktorów jak Zbigniew Zamachowski, Mariusz Drężek ("Rezerwat"), Magdalena Różańska ("Dziewczyna z szafy"), Kamila Kamińska ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") oraz Bartosz Wesołowski i Marcin Bubółka. Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński.

    Projekt jest realizowany non-profit i żaden z twórców i aktorów nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji. Prawa autorskie do “Wiedźmina” należą do Andrzeja Sapkowskiego, Platige Image oraz CD Projekt RED.