Ridley Scott chce zrealizować kolejną część Blade Runnera!

Ridley Scott nawet nie myśli o emeryturze. Zawirowania wokół potencjalnych nowych filmów z uniwersum Obcego postanowił wykorzystać na planowanie trzeciej części Blade Runnera. Taką deklarację złożył podczas rozmowy z dziennikarzem Digital Spy.

Scott przyznał, że ma już pomysł na fabułę dla potencjalnej części trzeciej i ma nadzieję, że widowisko uda się zrealizować. Nie określił jednak dokładnie, czy sam chciałby tego dokonać, czy też reżyserię powierzyć komuś innemu, a samemu skupić się na roli producenta. Nie wiadomo także, czy projekt kiedykolwiek dostanie zielone światło. Wszystko ze względu na fakt, że "Blade Runner 2049" nie spełnił oczekiwań finansowych. Widowisko zarobiło w USA niecałe 92 miliony dolarów, a sam jego budżet przekraczał 150 milionów.

Dodatkowo fani cały czas nie mogą zapomnieć tego, co Ridley Scott zrobił z Obcym. Ostatnie dwa filmy rozgrywające się w tym uniwersum zawiodły na całej linii. W dodatku ciągłe zmiany koncepcji i ostatecznie przekształcenie "Prometeusza 2" w "Obcy: Przymierze" w ostatecznym rozrachunku doprowadziły do powstania filmu, który w ogóle nie pokrywał się z szumnymi zapowiedziami Scotta. Słowa krytyki i kiepskie recenzje sprawiły, że wytwórnia Fox bardzo ostrożnie podchodzi do kolejnego filmu.

Czy w takiej sytuacji w ogóle możemy rozważać powstanie trzeciego Blade Runnera?