Rosario Dawson jako Ahsoka Tano?

    Kolejna plotka każe sądzić, że Rosario Dawson podpisała kontrakt na sportretowanie bohaterki, która co prawda nie pojawiła się w kinowych produkcjach ze świata Gwiezdnych wojen, a jednak jest jedną z bardziej znanych postaci z tego uniwersum. Ahsoka Tano w jej wykonaniu miałaby pojawić się w drugim sezonie serialu "Mandalorian", ale nie tylko tam...

    Ahsoka Tano z całą pewnością znana jest tym, którzy śledzili losy bohaterów serialu animowanego "Gwiezdne wojny: Wojny klonów". Wojownicza padawanka Anakina Skywalkera bardzo szybko zdobyła rzeszę oddanych fanów, jednak do tej pory nie mieliśmy okazji ujrzeć jej w żadnej aktorskiej produkcji. Jej głos pojawił się jedynie w IX części "Gwiezdnych wojen", ale był to występ zaledwie epizodyczny, przez wielu nawet niedostrzeżony. Jeśli wierzyć plotkom, tym razem ma być inaczej. Ahsoka w końcu ma otrzymać poważną rolę w aktorskich produkcjach ze świata Star Wars.

    Źródłem plotki jest Daniel Richtman, który rozpoczął współpracę z nowym serwisem The Direct. Z udostępnionych przez nich informacji możemy dowiedzieć się, że Rosario Dawson podpisała umowę na udział w kilku produkcjach ze świata Gwiezdnych wojen. Jej debiut ma nastąpić w drugim sezonie Mandaloriana, a oprócz tego aktorka może sportretować tą samą bohaterkę w innych produkcjach, w tym w serialu poświęconym Ashoce Tano.

    Informacje te pokrywałyby się z wcześniejszymi doniesieniami, które pojawiły się w sieci już w marcu. Wówczas ich źródłem był serwis SlashFilm, który powoływał się na swoje prywatne źródła z Lucasfilmu. Pozostaje nam zatem czekać na jakiś oficjalny komunikat ze strony producentów bądź samej aktorki.