Sapkowski wraca do Wiedźmina, a przedstawiciele Netflixa mówią o serialu

  Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką ze świata Wiedźmina, a tymczasem Netflix potwierdza, ile serial będzie miał odcinków!

  Andrzej Sapkowski gościł na wiosennej edycji Warsaw Comic Con. Na wydarzeniu padła bardzo ważna deklaracja. Autor przygód Geralta z Rivii ogłosił, że pracuje obecnie nad nową powieścią, której akcja toczyć się będzie w wiedźmińskim świecie. Niestety, nie podał przy okazji żadnych konkretów, tak więc nie wiemy czy ma zamiar opowiedzieć własną wersję wydarzeń rozgrywających się już po tym, co zaprezentował w książkach czy może skupi się na jakiś innych wydarzeniach.

  Tymczasem serialowy "Wiedźmin" będzie liczył osiem odcinków. Informację taką podała Kelly Luegenbiehl, wiceszefowa działu do spraw międzynarodowych treści w Netfliksie, podczas konferencji w Rzymie.

  Lauren S. Hissrich (reżyserka) z kolei przyznała, że prace nad scenariuszami kolejnych odcinków dopiero trwają, a skrypt epizodu pierwszego doczeka się jeszcze pewnych poprawek. Dopiero wtedy przejdą do kwestii wyboru lokacji, a gdy te zostaną ustalone, ruszą castingi.

  Prace na planie ruszą na przełomie 2018 i 2019 roku. Premiera serialu może zatem nastąpić w roku 2020. Nie jest to jednak oficjalnie potwierdzona data.

  Pierwsze wzmianki o nowej wiedźmińskiej produkcji pojawiły się jeszcze w 2014 roku. Wówczas ogłoszono, że powstanie film za którego realizację będzie odpowiadać Tomasz Bagiński. Produkcja jednak nie ruszyła z miejsca. Trzy lata później ogłoszono, że filmu nie będzie, a zamiast niego powstanie serial, którego realizację zlecił Netflix. Tomasz Bagiński dalej jest z wiedźminem związany, jednak jego rola się zmieniła. Na stanowisku reżysera zastąpiła go Lauren S. Hissrich, a on sam został jednym z producentów.