Scenariusz "The Batman" ukończony?

    Być może już wkrótce zaczniemy poznawać pierwsze szczegóły związane z widowiskiem "The Batman". Jeżeli wierzyć informacjom, jakie pojawiły się w sieci, Matt Reeves zakończył prace nad scenariuszem.

    O powstającym powoli widowisku poświęconym postaci Batmana wiemy naprawdę niewiele. Przez pewien czas reżyserem był Ben Affleck, który przygotował także scenariusz i miał wcielić się w bohatera. Niestety z czasem udział ograniczył jedynie do odegrania swojej roli, a obecnie nie wiadomo nawet czy w filmie się pojawi. Coraz głośniej bowiem mówi się, że aktor ma już dość i stara się zerwać kontrakt z Warner Bros.

    Inaczej z kolei do sprawy podchodzi Matt Reeves, który prawdopodobnie właśnie ukończył pierwszą wersję scenariusza i przekazał ją decydentom z Warner Bros. do oceny. Tak przynajmniej można wywnioskować z wpisu na Twitterze, który opublikował Umberto Gonzalez.


    Szczegółów fabuły nie poznaliśmy, jednak po wcześniejszych zapowiedziach Reevesa możemy się spodziewać, że otrzymamy widowisko, które będzie odbiegało od dotychczas stworzonych filmów o Batmanie. Większy nacisk ma być położony na historię detektywistyczną, w której reżyser ma zamiar inspirować się twórczością Alfreda Hitchcocka. Czy taka koncepcja przypadnie do gustu wytwórni? Tego nie wiemy. Wydaje się jednak, że pierwsze konkrety w tym temacie poznamy już wkrótce.