Sense8 - Wachowscy na Netflixie


  Czy rok 2015 będzie należał do rodzeństwa Wachowskich? Przenieśli już dobrze zapowiadający się Jupiter Ascending (ze względu na konkurencję w tym roku i dopracowywanie efektów), a teraz chodzą słuchy, że ich telewizyjne dziecko Sense8 ukaże się na Netflixie już za rok.

  Czym to jest i kto jest w obsadzie w rozwinięciu newsa!

  Otóż Wachowscy wraz z pomocą J. Michaela Straczyńskiego tworzą serial science fiction (d'uh), który ma dla gatunku zrobić to, co dla politycznego thrillera zrobił House of Cards, a dla serialu o tematyce więziennej zrobił Orange is the new Black (oba niesamowite!). Oba seriale są dostępne na Netflixie, który podobno małymi krokami zbliża się do Polski (jak najprędzej, to cudna maszyna).

  Ale wracając do meritum: Sense 8

  opowiada o ośmiu bohaterach w różnych miejscach na świecie, który w obliczu tragicznej śmierci, zostają połączeni ze sobą psychicznie i emocjonalnie. Muszą oni nie tylko dowiedzieć się, co i dlaczego się wydarzyło oraz co to oznacza dla przyszłości ludzkości. A robią to, będąc ściganymi przez organizację, która zamierza ich złapać, zabić lub zrobić im sekcję.

  No ślicznie.


  Obsada jest niesamowicie napchana znanymi nazwiskami: Daryl Hannah (Kill Bill), Naveen Andrews (Lost), Brian J. Smith (Stargate Universe), Freema Agyeman (Doctor Who), Tuppence Middleton (Jupiter Ascending), Doona Bae (Cloud Atlas), Aml Ameen (The Maze Runner), Jamie Clayton (Hung), Terrence Mann (Critters), a także niemiecki aktor Max Riemelt (Die Welle).

  Będzie się działo, oj będzie.

  Cytat z DigitalSpy.
  Zdjęcie obsady pożyczone od Robots and Dragons,