Serial animowany w świecie "Gry o tron"?

  Finał "Gry o tron" sprawił, że wielu widzów chciałoby najzwyczajniej w świecie zapomnieć o tym serialu. HBO nie ma zamiaru jednak rezygnować z tego uniwersum i już szykuje kolejne produkcje, które mają rozwinąć je w nowych kierunkach. Czy wśród nowych projektów znajduje się także serial animowany?

  Jak doskonale wiemy, w tym roku ruszą zdjęcia do "House of the Dragon" czyli spin-offu "Gry o tron". Produkcja opowie historię rodu Targaryenów. Twórcy zapewniają, że poznamy wiele do tej pory nieznanych wątków i na własne oczy będziemy mogli ujrzeć upadek tej dynastii. Mówi się także coraz głośniej o realizacji kolejnego projektu, tym razem opartego na "Opowieściach o Dunku i Jaju". Czy do tych produkcji dołączy także serial animowany? HBO jest jak najbardziej za!

  O potencjalnym nowym projekcie donosi serwis Hollywood Reporter. Zdaniem tamtejszych redaktorów HBO rozważa przygotowanie animowanego serialu dla dorosłych, który miałby trafić na platformę HBO Max. Zainteresowanie wykreowanym przez George'a R.R. Martina światem nie słabnie, a brak informacji na temat premiery "Wichrów Zimy" sprawia, że fani bardzo chętnie sięgną po nowe historie, które umilą im oczekiwanie.

  Projekt nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany i ostatecznie może okazać się, że nigdy nie trafi do realizacji, jednak informacja o nim pokazuje, że pomysłów na rozwój uniwersum nie brakuje. Miejmy tylko nadzieję, że nowe produkcje nie wywołają tak negatywnych odczuć, jak ósmy sezon "Gry o tron". Ten, zdaniem fanów twórczości Martina, wyraźnie pokazał, że bez materiału źródłowego, twórcy nie są w stanie sprostać ogromnym oczekiwaniom, jakie przez lata narodziły się wokół tej historii.

  Nie wiemy także o czym miałaby opowiadać animacja, ani ile odcinków jest planowane. Jeżeli dowiemy się czegoś nowego, damy Wam znać.

  Tymczasem już w przyszłym roku będziemy mieli okazję powrócić do Westeros za sprawą wspomnianego już serialu "House of the Dragon".