Sigourney Weaver powróci jako Ripley w kolejnym prequelu Obcego?

    Tytuł może brzmi nieco mało prawdopodobnie zważywszy na fakt, że od premiery pierwszego Obcego minęło już prawie czterdzieści lat, a Sigourney Weaver zdążyła się w tym czasie trochę zestarzeć, jednak Ridley Scott naprawdę rozważa zaangażowanie aktorki do jednego z sequeli mającego już wkrótce premierę "Alien: Covenant".

    Reżyser postanowił wypowiedzieć się na temat planowanych widowisk i przyznał, że jedną z rozważanych opcji jest właśnie angaż Weaver, która miałaby zostać komputerowo odmłodzona na potrzeby jednego z filmów. Dodał jednak, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, gdyż na chwilę obecną opiera się jedynie na stworzonym wcześniej szkielecie fabularnym kontynuacji i uzupełnia go właśnie o dodatkowe wątki. Wszystko zatem może jeszcze ulec zmianie.

    Tymczasem już wkrótce na ekrany kin wejdzie pierwszy z planowanych prequeli, a jednocześnie sequel "Prometeusza" czyli "Obcy: Przymierze". W rolach głównych wystąpią: Michael Fassbender (David), Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo i Amy Seimetz. Reżyseruje Ridley Scott.