"Spider-Man 3" stawia na multiversum? Alfred Molina powraca jako Doktor Octopus i to nie koniec rewelacji!

    Alfred Molina powraca jako Doktor Octopus, a szykowana część trzecia przygód Petera Parkera powoli nabiera kształtów. Czy twórcy filmu mają dla nas jeszcze jakieś niespodzianki? Wiele wskazuje na to, że tak!

    Dla wielu z nas "Spider-Man 2" Sama Raimiego był najlepszą z odsłon historii o człowieku pająku. Produkcja miała co prawda swoje gorsze momenty, ale niewątpliwie cechowała się naprawdę świetnym klimatem i przede wszystkim dwiema genialnymi rolami. Niezapomnianą kreację stworzył już w pierwszym filmie (i powtórzył w dwóch kolejnych) J.K. Simmons, który sportretował J. Jonaha Jamesona. Bardzo dobrze wypadł także Alfred Molina, który wcielił się w Otto Octaviusa. Pierwszy z aktorów zaliczył już swój powrót w scenie po napisach filmu "Spider-Man: Daleko od domu". Nie był to jednak ten sam Jameson, którego poznaliśmy w trylogii Raimiego, a jego odpowiednik. Czy podobnie będzie w przypadku Alfreda Moliny? Wiele wskazuje na to, że nie.

    Jak dobrze wiemy, w trzeciej części przygód Spider-Mana pojawi się Doktor Strange, a jego obecność ma być związana z istnieniem multiversum. Tak przynajmniej zakładają fani, gdyż Marvel uparcie milczy w temacie roli, jaką odegra. Wszystko wskazuje jednak na to, że teoria wielu światów znajdzie swoje potwierdzenie. Od dawna wiemy o zaangażowaniu Jamiego Foxxa, który ma powtórzyć rolę Elektro z Niesamowitego Spider-Mana 2. Rola Moliny mogłaby potwierdzać, że na skutek nieznanych nam jeszcze wydarzeń, dojdzie do spotkania postaci ze wszystkich do tej pory wyprodukowanych serii. Mało tego, portal Collider dodaje, że nie tylko złoczyńcy odegrają swoją rolę. Podobno kontrakt na udział w filmie podpisał już Andrew Garfield, a blisko sfinalizowania mają być Emma Stone, Tobey Maguire i Kirsten Dunst. Oznaczałoby to, że na ekranie ujrzymy przynajmniej trzech Spider-Manów.

    Czy Marvel sięgnie po jeszcze inne postaci przy budowaniu multiversum w "Spider-Manie 3"? Niewykluczone, że tak. Co prawda nie mamy na chwilę obecną żadnych innych przecieków, ale wydaje się całkiem możliwe, że choćby w ramach easter eggów, swoje pięć minut może otrzymać Venom czy Morbius. W końcu jest to dla Sony idealna okazja aby wypromować swoje dwa kolejne filmy, które czekają na premierę.

    Premiera "Spider-Mana 3" została wyznaczona na 5 listopada 2021 roku.