StarCraft Remastered jednak powstaje!

  Już w zeszłym roku pojawiła się informacja o tym, że Blizzard prawdopodobnie dłubie przy swojej kultowej już produkcji i ma zamiar wypuścić na rynek zremasterowaną wersję pierwszego Starcrafta. Nikt wówczas nie potwierdził tych informacji pomimo faktu, że niektóre serwisy wręcz zarzekały się, że produkcja powstaje i zadebiutuje we wrześniu 2016 roku. Jak się okazało, w plotce było jednak ziarnko prawdy. "StarCraft: Remastered" faktycznie powstaje i zadebiutuje już latem tego roku.

  Zremasterowana wersja gry zachowa grafikę 2D, jednak zostanie ona dostosowana do możliwości obecnych monitorów, w tym rozdzielczości 4K. Blizzard przy okazji obiecuje, że zmianie nie ulegną parametry gry, ani tym bardziej jej balans. Rozgrywka ma być dokładnie taka sama, jak w oryginalnej produkcji z 1998 roku. Różnice mają natomiast dotknąć trybu multipalyer, który zostanie rozbudowany, a przy okazji wzbogacony o nowoczesne systemy uniemożliwiające oszukiwanie. Możliwe ma być także wspólne granie osób posiadających starą i nową wersję gry.

  Odświeżona zostanie zarówno sama podstawka, jak i dodatek "Brood War".

  W kampanii usłyszymy natomiast całkowicie nową ścieżkę dźwiękową. Pewnym zmianom kosmetycznym ulegnie także interface.

  Mike Morhaime, CEO i współzałożyciel Blizzard Entertainment jest pewien, że zremasterowana wersja gry zadowoli graczy:

  W StarCraft: Remastered odświeżamy stronę wizualną i audio, a także tryb online, aby umożliwić graczom zabawę w StarCrafta przez kolejne 20 lat i więcej.

  Gra pojawi się latem, na komputerach PC i Mac. Nie przewiduje się na chwilę obecną wersji na konsole.