Szykuje się kolejny prequel "Gry o tron"?

  Pamiętacie jeszcze o "Grze o tron"? George R.R. Martin w dalszym ciągu pracuje nad szóstym tomem cyklu, czyli "Wichrami Zimy", a stacja HBO, niezrażona kiepskimi recenzjami finału swojego serialu, postanowiła pomyśleć o kolejnym prequelu.

  Tegoroczna premiera ósmego sezonu "Gry o tron" była momentem na który czekali fani na całym świecie. Wydarzenia w serialu zdążyły już wyprzedzić te, które znamy z wydanych do tej pory książek, dlatego też wymagania wobec wielkiego finału były naprawdę ogromne. Niestety ostatnie odcinki przyniosły jedynie rozczarowanie, które bardzo szybko przerodziło się gniew niektórych fanów. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy było ukazanie historii Białych Wędrowców, która ostatecznie nie sprostała wielkim, budowanym przez lata oczekiwaniom. Część widowni liczy jednak na to, że zapowiedziany już jakiś czas temu prequel roboczo nazywany "Blood Moon" (znany także jako "Long Night") rozwinie bardziej wątek tych tajemniczych istot. HBO natomiast przymierza się już do kolejnego projektu rozgrywającego się w tym uniwersum. Jego bohaterami mają być Targaryenowie.

  Informacji w tej sprawie dostarcza nam serwis Entertainment Weekly. Podobno Ryan Condal został już zaangażowany do napisania scenariusza pilotażowego odcinka, którego fabuła zostanie poświęcona losom Targaryenów. Produkcja ma nas zabrać do czasów wielkiej wojny domowej znanej jako Taniec Smoków, która rozpoczęła się po śmierci króla Viserysa I. Wówczas to bój o tron stoczyły między sobą jego dzieci: Aegon II i Rhaenyra.

  O projekcie związanym z Targaryenami mówiło się już od jakiegoś czasu, jednak były to tylko plotki wywołane zapowiedzią HBO o planach na pięć spin-offów. Teraz możemy przypuszczać, że coś się faktycznie w tej kwestii zaczęło dziać.

  Czy napisana przez Martina i wydana w zeszłym toku powieść "Ogień i Krew" skupiająca się na tej właśnie dynastii będzie uwzględniana w wydarzeniach, które ujrzymy w serialu? Tego chwilowo nie wiemy. Taki obrót spraw wydaje się jednak bardzo prawdopodobny.

  Pierwszy spin-off "Gry o tron" ma zadebiutować w 2021 roku.