Tegoroczny San Diego Comic-Con może zostać odwołany z powodu koronawirusa. Istnieje jednak szansa na jakiś wariant online.

    San Diego Comic-Con to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń dla miłośników popkultury z całego świata. Niestety trwająca pandemia koronawirusa może sprawić, że w tym roku impreza nie odbędzie się, a przynajmniej nie w formie, jaką znamy.

    Koronawirus sprawił, że na całym świecie masowo odwołuje się bądź przesuwa w czasie przeróżne wydarzenia i imprezy. Los taki spotkał choćby nasz rodzimy Pyrkon, który pierwotnie miał się odbyć w maju, a obecnie wiemy już, że wydarzenie przeniesiono na lipiec. Jak się jednak okazuje, dla niektórych nawet ta wakacyjna data wiąże się z ogromnym ryzykiem i z tego właśnie powodu tegoroczna edycja San Diego Comic-Con może zostać odwołana. Nie wszystko jednak stracone.

    Jeszcze parę dni temu organizatorzy San Diego Comic-Con wyrazili nadzieję, że pomimo trwającej na świecie sytuacji, organizacja imprezy nie jest zagrożona. Niestety najnowsze doniesienia każą nam sądzić, że poważnie zastanawiają się nad odroczeniem, bądź też całkowitym odwołaniem tegorocznej edycji. Wnioski takie możemy wysnuć z wypowiedzi, jaką podzielił się Joe Terzi, który pełni rolę dyrektora Urzędu Turystki w San Diego.

    Oceniają wszelkie ewentualne zobowiązania finansowe związane z anulowaniem, a kiedy to ogarną, podejmą decyzję. W oparciu o naszą wiedzę mogę stwierdzić, że będzie im bardzo trudno zorganizować to wydarzenie w lipcu. Inne wydarzenia dają możliwości by oddzielić od siebie ludzi, ale Comic-Con to zupełnie coś innego, to ogromne morze ludzi.

    Osoby, które dokonały już rezerwacji hoteli mają mieć zapewnioną możliwość otrzymania całkowitego zwrotu kosztów z tym związanych. Dodatkowo nawet jeśli impreza nie odbędzie się, to istnieje pewna szansa na to, że niektóre jej elementy uda się zrealizować w ramach wydarzenia online. David Glanzer, rzecznik prasowy SDCC przyznaje, że już wkrótce poznamy oficjalne stanowisko także w tej kwestii.