Tożsamość nowego Thora ujawniona!


  Jedni ją uwielbiają za odwagę i ciekawe podejście do problemów, inni uważają, że to profanacja imienia Thor, ale wszyscy byli ciekawi jednego: kto ukrywa się pod maską. Kto był podniódł Mjölnir, gdy Odinson zawiódł? Jaka bohaterka została uznana za godną?

  W rozwinięciu newsa odpowiedź na to pytanie. Zapewne wielu z Was zaskoczy!

  Otóż (fanfary) nowym Thorem została Jane Foster!

  Prosimy o spokój! Nie chodzi tu o filmową Jane, bo jak wiemy Natalie Portman nie była w tej roli najlepsza (ale i tak ją lubimy), ale o jej komiksową wersję, która towarzyszyła Odinsonowi od samego początku.

  W wywiadzie Jason Aaron twórca nowych komiksów powiedział:

  Zawsze myśleliśmy o Jane w tej roli. Pomysł wyrósł z idei, że poprzedni Thor stanie się niegodny, a do czego zawsze dążyłem. Podobała mi się myśl, że on musi się uporać z konceptem godności i co to znaczy być godnym w świecie Marvela. Wiedzie, bóg piorunów budzi się co rano, patrzy na młot i nie wie czy będzie godny go podnieść. No i pewnego dnia budzi się i nie jest w stanie. I to otworzyło drzwi dla innej osoby, która może unieść Mjölnira i nosić go zamiast starego Thora. I jedyną postacią, jaką omawialiśmy była Jane.

  Jane Foster była częścią komiksów Thora i całej mitologii od samego początku. To, że podnosi młot, że staje się Thorem, ją powoli zabija. I tak naprawdę to tu zaczyna się historia.

  Bo musicie też wiedzieć, że Jane ma raka piersi i za każdym razem, gdy staje się Thorem, robi się słabsza.

  I już. Wiemy kim jest Thor, teraz zobaczymy jak dalej potoczą się jej losy.

  Źródło