Tragedia na planie Titans. Prace nad serialem zawieszone z powodu śmierci członka ekipy

  Warren Appleby to koordynator ds. efektów specjalnych serialu "Titans". W czasie prac nad drugim sezonem serialu zginął w wypadku na planie.

  18 lipca w zakładzie efektów specjalnych w Toronto miały miejsce prace nad "Titans". Warren Appleby brał udział w próbie sceny akcji z wykorzystaniem samochodu. Podczas jednej z prób kaskaderskich kawałek auta oderwał się i runął na mężczyznę.

  - Jesteśmy załamani i zdruzgotani odejściem naszego drogiego kolegi, koordynatora ds. efektów specjalnych Warrena Appleby'ego, po wypadku, który miał miejsce w zakładzie efektów specjalnych podczas przygotowań i testów do nadchodzących zdjęć. Warrena uwielbiali wszyscy, którzy pracowali z nim podczas imponującej, 25-letniej kariery telewizyjnej i filmowej. Producenci wykonawczy wraz ze wszystkimi członkami rodziny "Titans", Warner Bros. Television Group oraz DC Universe pragną wyrazić nasze najgłębsze kondolencje, serdeczną miłość oraz wsparcie rodzinie i przyjaciołom Warrena w tym najtrudniejszym czasie - czytamy w oświadczeniu studia. 

  Po wypadku twórcy "Titans" wstrzymali prace nad serialem na dwa dni.

  - Znałem Warrena jako czołowego specjalistę od FX, ale podziwiałem go jako ojca, rodzinnego człowieka, a także kolegę. Zawsze dawał z siebie 100 procent. Był nam bardzo bliski i bardzo drogi, był integralną częścią naszego podstawowego zespołu. Zawsze będziemy go kochać i podziwiać - oznajmił w rozmowie z Deadline Guillermo del Toro, który pracował z Appleby'em nad serialem "Wirus" (2014-2017; w Polsce 2014-2018), za którego odcinek "Tożsamość" specjalista był nominowany w 2016 roku do nagrody VES Award w kategorii "Doskonałe efekty wizualne w fotorealistycznym odcinku". Panowie współpracowali też przy nagrodzonym Oscarem "Kształcie wody" (2017) (2018).

  Warren Appleby miał 88 lat. W zakresie efektów specjalnych był uznanym autorytetem. Inne produkcje, przy których pracował, to m.in. reboot "To" (2017) oraz "To. Rozdział 2" (2019), "Coś" (2011), "How It Ends" (2018), "Repo Man - Windykatorzy" (2010), Carrie (2013), "Max Payne" (2008), "Piła IV" (2007) czy "RoboCop" (1994)
  Sprawę jego wypadku bada obecnie Ministry of Labour (Ministerstwo Pracy).