Trailer nowego serialu ze świata Star Treka. Patrick Stewart powraca w roli Picarda!

    Powiedzmy sobie szczerze - dziś Jean-Luca Picard jest znany każdemu, nawet tym, którzy nigdy w życiu nie obejrzeli nawet minuty "Star Treka". Może nie do końca jako postać... W skrócie: Picard grany przez Patricka Stewarta pojawia się często na memach przedstawiających facepalma. Charakterystyczny gest jest powielany miliony razy. W oryginale zobaczyliśmy go po raz pierwszy w serialu "Star Trek: Następne pokolenie" 5 lipca 1990 roku.

    Oczywiście dla fanów franczyzy serial jest ikoniczny nie tylko z powodu mema, a sam aktor jest przez nich kochany, a więc wiadomość, że powraca do roli Picarda, sprawiła, że wiele serc na całym świecie zabiło szybciej.

    Na początku 2020 roku będziemy mogli zobaczyć serial "Star Trek: Picard". Producentem wykonawczym będzie Alex Kurtzman, a showrunnerem - Michael Chabon. Akcja serialu będzie się dziać w przestrzeni kosmicznej, acz mamy zobaczyć Picarda w innych warunkach niż poprzednio. Nie będzie już członkiem Gwiezdnej Floty. Ma to oznaczać, że choć wciąż będzie walczył o sprawiedliwość, będzie to robił w inny sposób niż ten, do którego przywykliśmy. To wciąż ten sam bohater, ale misja na planecie Romulus odcisnęła na nim silne piętno. Niewykluczone, że pojawią się też inni bohaterowie z "Następnego pokolenia".

    Dziś, w czasie San Diego Comic-Conu zaprezentowany został pierwszy zwiastun serialu oraz oficjalne zdjęcia z produkcji. Prezentujemy je poniżej.

    Możemy się też spodziewać powrotu "Short Treks". To krótkometrażowy spin-off serialu "Star Trek: Discovery".