"Valerian i Miasto Tysiąca Planet" doczeka się kontynuacji?

    Premiera widowiska "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" zbliża się wielkimi krokami. Obraz zadebiutuje w kinach na całym świecie już w najbliższy piątek. Tymczasem Luc Besson zdradził, że ma gotową pierwszą wersję scenariusza kontynuacji i na tym nie zamierza poprzestać!

    Informację taką przekazał w rozmowie z portalem The Nerdist.

    Ukończyłem scenariusz części drugiej, teraz pracuję nad trzecią odsłoną. Nie wiem, czy zostaną one zrealizowane, gdyż to nie zależy ode mnie, lecz od publiczności. Przyjaciele pytają mnie: "Po co tworzysz sequele, skoro nie wiesz, czy je zrobisz". Mam to gdzieś. Największą przyjemność sprawia mi sam proces twórczy. Robię to dla siebie. Skończyłem scenariusz sequela i przez miesiąc strasznie się nudziłem. Wreszcie zdecydowałem, że napiszę część trzecią, a może i piętnastą.

    Takie podejście do tematu może cieszyć, gdyż świadczy o tym, że autor faktycznie robi coś z czystej pasji, a nie dla pieniędzy. Już wkrótce sami będziemy mogli ocenić, czy opłacało się czekać na najdroższą superprodukcję zrealizowaną w Europie. Budżet widowiska wynosi bowiem ponad 200 milionów dolarów!