Valerian króluje w polskich kinach

    Pomimo dość słabych recenzji najnowszego dzieła Luca Bessona, najdroższa europejska superprodukcja może pochwalić się kolejnym sukcesem. Mający swoją premierę 4 sierpnia "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" zadebiutował na pierwszym miejscu rankingu najchętniej oglądanych filmów w naszym kraju.

    Kosztujące ponad 210 milionów dolarów widowisko na samym otwarciu we Francji ściągnęło do kin 1,3 miliona widzów i to tylko w pierwszy weekend. Premiery odbywające się w kolejnych państwach także cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony widzów. W Polsce w premierowy weekend "Valerian" zgromadził 81,5 tys. widzów.

    "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" to jak do tej pory, najdroższy film zrealizowany w Europie. Niestety, wysokie koszty nie przełożyły się na jakość widowiska. Widzowie zarzucają produkcji słabą fabułę, a także brak jakiegokolwiek napięcia, które skłaniałoby do obejrzenia filmu do końca. Wydaje się jednak, że problemy te nie są w stanie zagrozić dziełu Bessona, który myśli już o potencjalnych kontynuacjach.