Venom otrzyma kategorię wiekową PG-13?

    "Venom" od samego początku był zapowiadany jako film skierowany jedynie dla dorosłych widzów. Jak się jednak okazuje, Sony rozważa zmianę swoich pierwotnych zamierzeń, a powodem tego może być... chęć współpracy z Marvelem przy budowaniu MCU!

    O tym czy "Venom" jest czy też nie jest częścią Marvel Cinematic Universe mówi się od dawna. Ciężko stwierdzić, jak jest naprawdę, gdyż strony raz mówią jedno, innym razem drugie. Wystarczy wspomnieć wypowiedź Amy Pascal, która w towarzystwie Kevina Feige oznajmiła, że Venom nie tylko jest częścią MCU, ale sam Spider-Man otrzyma w nim swoje pięć minut. Teraz, jakby na potwierdzenie tych słów pojawiła się informacja, że powstający dla Sony film będzie miał niższą kategorię wiekową. Wszystko ze względu na potencjalną współpracę z Marvelem przy tworzeniu sequela.

    Informacje są ciekawe, gdyż za ich publikacją stoi Variety. Zdaniem tamtejszych redaktorów studio Sony przemyślało koncepcję i podczas dokrętek zmieniło kategorię wiekową filmu tak, aby dostosować go do panującego w MCU standardu PG-13, Podobno nakręcono znacznie więcej humorystycznych scen, a sam film został pozbawiony elementów, które pierwotnie czyniły go widowiskiem tylko dla dorosłych. Zniknąć zatem miała choćby sławna scena z trailera zaprezentowanego podczas San Diego Comic-Con, w której Venom odgryzł głowę przestępcy.

    Jeżeli film zostanie pozytywnie przyjęty przez publiczność, to następnym krokiem ma być zrealizowanie sequela, w którym być może pojawi się Spider-Man. Ma to być efekt zacieśnienia współpracy pomiędzy Sony i Marvelem. Swobodna możliwość wykorzystywania bohaterów należących do obu wytwórni ma dać dodatkowe możliwości przy tworzeniu nowych historii.

    Czy informacje Variety się potwierdzą? Dowiemy się zapewne bliżej premiery "Venomaę. Ta zaplanowana została na październik tego roku.