W papierowego Wiedźmina zagramy jeszcze w tym roku!

O tekstowej grze fabularnej związanej z wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego światem, wiemy od jakiegoś czasu. Produkcja powstaje we współpracy CD Projekt RED z R. Talsorian Games. Obecnie udało nam się poznać datę premiery tego dzieła!

Wiedźmiński świat rozkwita. Powstający dla Netfliksa serial jest tylko jednym z elementów, które są realizowane wokół twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Już w tym roku dane nam będzie zagrać w kolejną grę opowiadającą historię Geralta z Rivii. Tym razem jednak będzie to produkcja papierowa, która powinna zadowolić fanów tego typu gier RPG.

Premierę wyznaczono na 2 sierpnia. Gra zostanie wówczas zaprezentowana na GenConie – konwencie dla fanów gier planszowych i fabularnych, który odbędzie się w Indianapolis. Produkcja zostanie wydana zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. W naszym kraju jej dystrybucją zajmie się wydawnictwo Copernicus.

Czy Wiedźmin w takim wydaniu powtórzy sukces swojego komputerowego odpowiednika? Przekonamy się już za jakiś czas. Nie wiem, jak Wy, ale my bardzo chętnie sprawdzimy go w akcji!