Wiadomości ze świata Disney/Pixar

Pod wcięciem kilka informacji o nowym projekcie Disney/Pixar Inside Out oraz dwie zapowiedzi krótkometrażówek z owego studia. Wszystko jest oczywiście śliczne i urocze!

Inside Out opowiada o dziewczynce Riley, która stara się zrozumieć nowe otoczenie - dom, szkołę, gdy jej rodzina przenosi się do San Francisco. A robi to w dość oryginalny sposób, mianowicie stwarza w głowie świat z postaciami Joy (Radość - Amy Poehler), Fear (Strach - Bill Hader), Anger (Gniew - Lewis Black), Disgust (Odraza - Mindy Kaling) i Sadness (Smutek - Phillis Smith). Premiera tego filmu odbędzie się w 2015 roku, a projekcję poprzedzi krótkometrażówka Lava, której teaserek możecie zobaczyć tu:


Uku to samotny wulkan, który jest uzdolniony muzycznie. Czy to nie brzmi uroczo?

A oto Winston, szczeniaczek terrier z filmiku Feast, który pojawi się przed pokazem filmu Big 6.:

Źródło
Źródło

Komentarze

No Avatar
Veris on pt., 08/29/2014 - 12:46

Brakuje mi dawnego Disneya, filmów animowanych, a nie komputerowych animacji. Chciałabym, aby kiedyś jeszcze powróciły :(

Obrazek użytkownika YoAnna
YoAnna on pt., 08/29/2014 - 17:41

Muszę się zgodzić. Król lew, Piękna i Bestia, Arielka, Pocahotas, to było to. Komputerowe animacje zabiły disneyowskie bajki. Przynajmniej w mojej opinii.

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on sob., 08/30/2014 - 08:04

A Księżniczka i żaba? Przecież to była klasyczna animacja. Disney od niczego nie odchodzi, po prostu rozszerza zakres zainteresowań. Ja uwielbiam wszelkiej maści animacje: czy to klasyki, czy komputerowe. A Wall-E jest jednym z moich ulubionych filmów.

Obrazek użytkownika YoAnna
YoAnna on śr., 09/03/2014 - 18:06

Tak, tylko to już nie ten czas, kiedy aż tak wnikliwie śledziłabym produkcje Disneya. A te wymienione wyżej są za to bajkami mego dzieciństwa, więc zawsze pozostanie mi do nich sentyment ;)

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on śr., 09/03/2014 - 21:05

A ja śledzę bardzo uważnie i uważam, że poziom i charakter animacji zmienia się na lepsze. Sentyment, sentymentem, a przesłanie trzeba uwspółcześniać. Mała syrenka i Pocahontas to jedne z najmniej ciekawych animacji w ogóle, moim zdaniem.

Obrazek użytkownika YoAnna
YoAnna on sob., 09/06/2014 - 18:13

Możliwe, iż są one i najmniej ciekawe, jednak zupełnie inaczej patrzy się na ten temat z punktu widzenia dziecka, a inaczej kogoś już dorosłego ;)

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on ndz., 09/07/2014 - 08:00

A ja wiem. Mnie się Pocahontas nie podobała od pierwszego wejrzenia, ale ja byłam dość krytycznym i wymagającym dzieckiem :-)

No Avatar
Veris on pon., 09/15/2014 - 10:49

Mongfind, Księżniczka i Żaba - z tego, co mi wiadomo - była ostatnią tego typu animacją. Potem stwierdzono, że dalsze tego typu produkcje są po prostu nieopłacalne, przynajmniej tak słyszałam i z tego, co wiem, to po dziś dzień nie ukazała się już żadna, tradycyjna animacja.

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on pon., 09/15/2014 - 18:31

Trochę mało ekologiczne też ;-) A zawsze będą istnieć jakieś akcje crowdfundingowe, żeby do tego wrócić (jak Hullabaloo, na przykład). Ja lubię i Wally-E, i Jak wytresować smoka, i z pewnością spodoba mi się Big Hero 6 i Inside Out, więc póki co nie narzekam.

No Avatar
Veris on wt., 09/16/2014 - 11:50

No ja nie mówię, że obecne są złe, sama kocham Szczerbatka i jego przygody :) Po prostu cieszyłabym się jakby przy okazji pojawiały się jeszcze animacje tradycyjne, chociaż jak to podsumował mój chłopak, to tak, jakbym wymagała od producentów filmów czarno białych.

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on wt., 09/16/2014 - 11:57

Czarno-biały The Artist wygrał Oskara ;-) Więc wszystko jest możliwe, a ja naprawdę polecam zainteresować się Hullabaloo - bo jest robiony przez Disneyowskich twórców.

No Avatar
Veris on wt., 09/16/2014 - 12:06

Jak już pisałam w innym poście, w październiku będę uziemiona z powodu rehabilitacji, tak więc będę miała masę czasu na nadrabianie zaległości i zapoznanie się z nowościami :) Chętnie z Twojej rady skorzystam.

Obrazek użytkownika Mongfind
Mongfind on wt., 09/16/2014 - 12:09

To gdzieś na stronce jest news o powstawaniu tego projektu. Naprawdę wydaje się ciekawy!