Wiedźmiński serial zmierza na Netfliksa!

    „Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten bardzo dobrze znany wśród fanów sagi “Wiedźmin” cytat pojawił się dziś na profilu Platige Image. W ten sposób studio zapowiedziało, że wraz z Sean Daniel Company oraz Netfliksem wyprodukuje serial na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

    To już oficjalne! Wiedźmiński serial naprawdę powstanie i zadebiutuje na platformie Netfliks. Produkcja zostanie oparta na bazie istniejących powieści, a także zbiorów opowiadań, które wyszły spod pióra Andrzeja Sapkowskiego. Producentami wykonawczymi projektu zostali Sean Daniel ("Mumia") i Jason Brown ("The Expanse") oraz Jarosław Sawko i Tomasz Bagiński ze studia Platige Image. Ten drugi ma także wyreżyserować przynajmniej jeden odcinek z każdego, planowanego sezonu, a to oznacza, że twórcy celują w zdecydowanie dłuższą historię. Wiadomo także, że serial powstanie z udziałem anglojęzycznych aktorów, a nad projektem piecze sprawować ma sam Sapkowski, który jest niezwykle zadowolony z takiego obrotu spraw. Na chwilę obecną nie znamy niestety większej ilości szczegółów. Gdy tylko je poznamy, od razu damy Wam znać.

    Miejmy nadzieję, że nowa produkcja wymaże złe wspomnienia związane z pierwszą próbą przeniesienia przygód Geralta z Rivii na mały ekran.