"Wodny Nóż" w najbliższym wydaniu Bibliotekarium

    Radio Paranormalium zaprasza wszystkich do wysłuchania audycji, której tematem przewodnim będzie powieść science-fiction Paolo Bacigalupiego, zatytułowana "Wodny Nóż". Miło nam przy okazji poinformować, że na warsztat zostanie wzięta także pochodząca z naszego serwisu recenzja autorstwa Marty Sobieckiej.

    Poniżej możecie zapoznać się z oryginalnym wpisem pochodzącym ze strony radia.

    W najbliższym wydaniu "Bibliotekarium" na żywo, punktem wyjścia do dyskusji będzie powieść science-fiction Paolo Bacigalupiego, zatytułowana "Wodny Nóż". W przyszłości dotkniętej klęską zmiany klimatu oraz suszy górskie śniegi obróciły się w deszcz, a deszcz paruje, zanim spadnie na ziemię. W zbałkanizowanych Stanach Zjednoczonych Phoenix i Las Vegas walczą ze sobą o wodę z kurczącej się rzeki Kolorado. Las Vegas ma jednak wodnych noży – zabójców, terrorystów i szpiegów – słynących z tego że bronią zasobów wodnych swego miasta i prowadzą Phoenix ku nieuchronnej zagładzie...

    Audycję poprowadzą dwaj cenieni pisarze: Wiktor Żwikiewicz i Marek Żelkowski. Możecie jej wysłuchać w tym miejscu. Start punktualnie o godzinie 20:00!