Wojna Gwiazd już wkrótce w kinie Rialto!

    "Wojna Gwiazd" czyli wspólne przedsięwzięcie Jakuba Turkiewicza i Radosława Salamończyka już 17 października zadebiutuje w poznańskim kinie Rialto! Będzie to pierwszy, ogólnodostępny pokaz tego filmu dokumentalnego!

    Jakuba Turkiewicza chyba nie musimy Wam przedstawiać. Od jakiegoś czasu publikuje u nas swój cykl artykułów zatytułowany "Gwiezdne Wojny w PRL-u". Nasz redakcyjny kolega nie poprzestaje jednak na samym tekście pisanym i razem z Radosławem Salamończykiem przygotował film dokumentalny, którego prapremiera odbyła się 23 sierpnia w trakcie Octopus Film Festival w Gdyni. Teraz każdy z Was ma okazję zapoznać się z produkcją. Ta bowiem pojawi się już 17 października w poznańskim kinie Rialto! Seans rozpocznie się o godzinie 19:00.

    „Wojna gwiazd” to niezależny, pełnometrażowy film dokumentalny, opowiadający o genezie i historii polskiego fandomu „Gwiezdnych wojen”. Autorzy filmu, zabierają widza w sentymentalną podróż w czasy, kiedy pasja i pragnienie doświadczania zjawisk reglamentowanej, zachodniej kultury popularnej, mobilizowały ludzi do aktywnego budowania alternatywnej wobec oficjalnego obiegu, rzeczywistości, którą wypełniły efekty amatorskiej działalności na polu wydawniczym, literackim, rzemieślniczym, a nawet towarzyskim. O próbach odczarowania szarych, PRL-owskich realiów opowiedzieli liczni świadkowie i uczestnicy ówczesnych wydarzeń oraz badacze historii i kultury, a ich słowa zilustrowane zostały bogatym materiałem w postaci zachowanych do dziś pozostałości omawianych działań.

    Poniżej znajdziecie trailer produkcji.