Współpraca Sony i Marvela zerwana? Co ze Spider-Manem w MCU?!

  Bardzo niepokojące wieści dotarły do nas za sprawą serwisu Deadline.com. Niepotwierdzone jeszcze oficjalnie informacje każą nam sądzić, że współpraca pomiędzy Sony a Marvelem została zerwana i Człowiek Pająk przestanie pojawiać się w MCU.

  Były wielkie plany, plotki mówiące o aż dziewięciu filmach o przygodach Spider-Mana i przede wszystkim wielki zachwyt fanów nad najnowszym widowiskiem, które nie tylko bardzo mocno ugruntowało pozycję Petera Parkera w Marvel Cinematic Universe, ale także stało się pewnym wyznacznikiem kierunku dla kolejnych filmów Marvela. Warto w tym miejscu choćby wspomnieć, że dwie sceny po napisach mocno rozbudziły ciekawość fanów, a konkretny zwrot fabularny wpłynął na dalsze życie głównego bohatera. Okazuje się jednak, że wszystko może się posypać jak domek z kart i Spider-Mana możemy już więcej nie ujrzeć w należących do Disneya produkcjach. Powodem takiego stanu rzeczy mają być pieniądze.

  Niewątpliwy sukces filmu "Spider-Man: Far From Home" sprawił, że temat pieniędzy musiał prędzej czy później pojawić się w rozmowach na linii Marvel - Sony. Informatorzy serwisu Deadline.com twierdzą, że Sony odrzuciło propozycję, by koncerny dzieliły się zyskami i kosztami po połowie i praktycznie zrezygnowało z dalszych rozmów na temat przedłużenia współpracy. Japończyków interesowała jedynie opcja, w której Disney otrzymuje drobny procent wpływów z pierwszych emisji kinowych. Dla Marvela jest to ogromny cios, gdyż kreacja Toma Hollanda zdążyła już przypaść do gustu fanom tego uniwersum, a co za tym idzie rozstanie, z bohaterem może okazać się bolesne. Nie da się także ukryć, że nagłe zniknięcie jednego z najbardziej lubianych bohaterów może wywołać znacznie zamęt, który odbije się negatywnie także na innych produkcjach Domu Pomysłów.

  Sony zdaje sobie sprawę, że w tej sytuacji może dyktować warunki. To właśnie ten koncern posiada prawa do postaci, a także tworzy swoje niezależne uniwersum, w którego skład wchodzą bohaterowie znani z komiksów o Człowieku Pająku, W kinach debiutował już "Venom", a intensywne prace prowadzone są na planie widowiska poświęconego Michaelowi Morbiusowi, w którego wciela się Jared Leto. Włączenie Spider-Mana do tego świata z pewnością zwiększyłoby zainteresowanie publiczności poszczególnymi projektami.

  Sprawy dodatkowo komplikują się z powodu zakupu przez Disneya aktywów Foxa, a co za tym idzie, odzyskania praw do wielu bohaterów Marvela. Kevin Feige zaznaczał kilka razy, że pewne przymiarki do wprowadzenia X-Menów i Fantastycznej Czwórki zostały już podjęte, a obecne komplikacje mogą sprawić, że także te projekty zostaną wstrzymane, póki sytuacja nie ustabilizuje się.

  Zarówno Sony, jak i Disney nie wydali jeszcze żadnych oficjalnych oświadczeń w tej sprawie.