X-Meni już wkrótce pojawią się w MCU? Bob Iger nie ma wątpliwości!

    Przejęcie aktywów wytwórni Fox przez Disneya sprawiło, że X-Meni i Fantastyczna Czwórka mogą powrócić do Marvela. Czy jednak bohaterowie faktycznie zostaną włączeni w struktury Marvel Cinematic Universe? Słowa Boba Igera nie pozostawiają wątpliwości!

    Bob Iger udzielił ostatnio wywiadu dla The Hollywood Reporter, w którym mówił o planach związanych z odzyskaniem praw do postaci X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Dyrektor Disneya podkreślił, że ma to sens tylko w jednym przypadku, gdy X-Meni faktycznie znajdą swoje miejsce w Marvel Cinematic Universe, a nad całym procesem piecze sprawować będzie Kevin Feige. Pewne wątpliwości pojawiły się bowiem wobec zapewnień Foxa o realizacji kolejnych widowisk poświęconych poszczególnym mutantom, czyli drużynie "X-Force" i Gambitowi. Ten ostatni podobno w dalszym ciągu jest ważny dla wytwórni, a skoro ta stawia na projekt, który był już wielokrotnie przekładany to może chcieć i inne swoje scenariusze zrealizować.

    Iger został także zapytany o przyszłość postaci Deadpoola i ewentualną możliwość zaangażowania go do składu Avengers. Dyrektor Disneya odparł:

    Kevin ma wiele pomysłów. Nie sugeruję, że to jeden z nich, ale kto wie?

    Kiedy konkretnie możemy spodziewać się włączenia X-Menów i Fantastycznej Czwórki do MCU? Tego niestety na chwilę obecną nie wiemy. Raczej mało prawdopodobne wydaje się by nastąpiło to przed 2021 rokiem.