X-Meni nieprędko spotkają Avengers

Choć przejęcie aktywów Foxa przez Disneya wydaje się już tylko kwestią czasu, a niektórzy aktorzy snują marzenia na temat tego, jak wyglądałoby połączenie dotąd niezależnych od siebie w filmach światów, to sam Marvel podchodzi do tematu ostrożniej.

Rywalizacjia pomiędzy Disneyem, a Comcastem była zacięta, jednak po ostatniej propozycji Domu Myszki Miki, konkurent nie złożył jeszcze żadnej kontroferty. Wydaje się zatem jedynie kwestią czasu, kiedy dotąd rozdzieleni bohaterowie spotkają się na wielkim ekranie. Głosowanie w sprawie sprzedaży aktywów Foxa na rzecz Disneya ma się odbyć w drugiej połowie lipca. Czasu niby niewiele, jednak Kevin Feige najwyraźniej woli zaczekać, nim cokolwiek w tej sprawie zaplanuje.

Feige został ostatnio ponownie zapytany w kwestii włączenia X-Menów i Fantastycznej Czwórki do MCU. Odparł, że na chwilę obecną Marvel skupia się przede wszystkim na promocji już powstających widowisk. Właśnie zakończono zdjęcia do "Kapitan Marvel", na montaż czeka czwarta część "Avengers", a także realizowane są zdjęcia do drugiej części "Spider-Mana". W kwestii potencjalnie odzyskanych bohaterów stwierdził jedynie:

Nie będziemy niczego planować do chwili, w której uzyskamy ostateczne potwierdzenie. Mam na razie dość mgliste pomysły i marzenia. Na chwilę obecną jednak naszym planem jest korzystanie z blisko 10 000 postaci, do których posiadamy prawa.

Słowa prezesa Marvel Studios potwierdzają, że wytwórnia nie chce planować niczego do chwili, gdy ostatecznie rozwiąże się kwestia sprzedaży Foxa. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż lipcowe spotkanie akcjonariuszy może zakończyć się odmową ze strony Foxa. Co prawda niedawno Bob Iger wspominał, że oba koncerny mają wspólną wizję rozwoju, która idealnie się uzupełnia, jednak gdzieś tam w tle dalej istnieje Comcast, który może spróbować raz jeszcze przebić ofertę konkurenta. W takej sytuacji planowanie czegokolwiek byłoby dość ryzykowne.

Wszystko powinno się stać jasne już pod koniec lipca. Jak myślicie, X-Meni i Fantastyczna Czwórka wrócą do domu?