"Zabójcze Maszyny" już wkrótce w księgarniach!

  Już 14 grudnia na ekranach kin zadebiutuje najnowsze dzieło Petera Jacksona, które jest jednocześnie ekranizacją bestsellerowej historii "Zabójcze Maszyny" autorstwa Philipa Revee'a. Z tej okazji Wydawnictwo Amber przygotowało nowe wydanie wspomnianych powieści. Pierwszy tom zadebiutuje w księgarniach już 5 lipca! Dodatkowo wydawca obiecuje, że jeszcze przed premierą widowiska zdąży wydać tom drugi.

  Wypuszczony do sieci ósmego czerwca pierwszy trailer filmu "Zabójcze Maszyny" w ciągu zaledwie kilku godzin osiągnął wynik 3,5 miliona odsłon. Jest to z pewnością dowód na to, że powstające dzieło cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony widzów. Dzięki Wydawnictwu Amber będziemy mogli umilić sobie czas pozostały do premiery lekturą oryginalnej historii i dzięki temu w kinie w pełni przekonamy się czy twórcy oddali ducha historii.

  Zniszczony wojną świat przyszłości. Ruchome miasta przemierzają kontynenty w poszukiwaniu żeru, a nowa cywilizacja rządzi się bezwzględnym prawem: przetrwa silniejszy.

  Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i... głodny.

  Podczas ataku Tom Natsworthy, młody czeladnik Cechu Historyków, zostaje wyrzucony z ruchomego miasta na jałowe pustkowie wielkiego Terenu Polowań. Jego jedyną towarzyszką jest Hester Shaw, młoda zabójczyni z blizną na twarzy, która wcale nie chce towarzystwa Toma. Ale jeśli mają wrócić na pokład Londynu, zanim dopadną ich mechaniczni Łowcy lub jakieś głodne miasto, będą musieli sobie pomagać. I działać szybko. Bo jeśli Hester ma rację, Londyn planuje coś potwornego. A w grę wchodzi przyszłość świata…

  Philip Reeve, brytyjski autor kilkunastu książek dla młodzieży i ilustrator, światową sławę zdobył w 2001 powieścią Zabójcze maszyny, rozpoczynającą cykl pod tym samym tytułem. Książka zdobyła Złoty Medal prestiżowej nagrody Nestle Smarties Book Prize i została wydana w 30 krajach. Reeve jest również laureatem innych najwyższych nagród gatunku: Carnegie Medal, Guardian Children's Fiction Prize, Los Angeles Times Book Award.

  Poniżej znajdziecie oficjalny trailer filmu.