Zack Snyder zwolniony ze swojej posady w DC Films!

Zack Snyder rozstał się na dobre ze swoją posadą producenta wykonawczego w szykowanych właśnie filmach spod szyldu DC Comics. Reżyser już w zeszłym roku z powodu tragedii rodzinnej, odsunął się od dalszych prac nad Ligą Sprawiedliwości. Jak się jednak okazuje, współpraca została zerwana wcześniej i nastąpiło to z inicjatywy tej drugiej strony.

Rezygnacja Snydera była głośno komentowana na całym świecie. Reżyser stracił córkę i nie mógł skupić się na pracy. Jego rolę przejął wówczas Joss Whedon, który dokończył film. Na światło dzienne wyszły jednak nowe informacje związane z konfliktem, do jakiego miało dojść wewnątrz studia. Warner Bros. niezadowolone ze słabych recenzji, jakie zbierał zarówno "Człowiek ze stali", jak i "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", postanowiło pożegnać się z reżyserem.

Do zdarzenia miało dojść na kilka miesięcy przed oficjalny odstawieniem przez niego Ligi Sprawiedliwości.

Informację taką podał wczoraj na swoim Twitterze, Josh L. Dickey, były redaktor serwisu Variety i Mashable. Nie zdradził jednak większej ilości szczegółów.

Informacja ta jedynie potwierdza wcześniejsze plotki na ten temat. Dodatkowo tłumaczy, dlaczego studio nie zdecydowało się, pomimo nalegań fanów, wypuścić wersji reżyserskiej "Ligi Sprawiedliwości". Jak wiadomo, Joss Whedon wprowadził wiele zmian do materiału, który otrzymał. Jeżeli Zack Snyder faktycznie pożegnał się z projektem trzy miesiące wcześniej, to najprawdopodobniej film nie był nawet w stadium, które umożliwiłoby takową przygotować.

Reżyser wciąż jest wymieniony jako producent wykonawczy w kilku nadchodzących filmach DC, w tym "Aquamanie", "Wonder Woman 2" i "Suicide Squad 2" - raczej się to nie zmieni, biorąc pod uwagę rolę, jaką odegrał w obsadzeniu Gal Gadot w roli Wonder Woman i Jason Momoi jako Aquamana - ale kredyt zaufania najwyraźniej się wyczerpał.