Zapomnijcie o komedii. Nadciąga mroczna Sabrina!

    Realizowana przez Netflix nowa wersja przygód "Sabriny, nastoletniej czarownicy" doczekała się pierwszego zwiastuna. Materiał wyraźnie nam sygnalizuje, że możemy zapomnieć o komediowym klimacie, a w zamian za to liczyć na dawkę makabry i horroru.

    "Chilling Adventures of Sabrina" będzie się zdecydowanie różnić od swojego komediowego pierwowzoru. Tym razem otrzymamy produkcję o wiele bardziej mroczną i przepełnioną okultyzmem, opartą na wydanym w 2014 roku komiksie autorstwa Roberto Aguirre-Sacasa. Sabrina będzie się zmagać ze swoją naturą. W końcu jest w połowie czarownicą, a przez to musi bezustannie walczyć z mrocznymi siłami, które mogą zagrozić nie tylko jej, ale także jej bliskim. Wszystko to próbuje godzić ze sprawami codziennymi, jednak coraz trudniej jest jej utrzymywać pozory normalnej dziewczyny.

    W produkcji wystąpią: Kiernan Shipka jako Sabrina, Ross Lynch jako Harvey, a także Miranda Otto i Lucy Davies w roli ciotek głównej bohaterki. Ponad to w obsadzie pojawią się: Jaz Sinclair (przyjaciółka bohaterki), Michelle Gomez (Madame Satan), Chance’a Perdomo (kuzyn Sabriny), Richarda Coyle’a (Ojciec Blackwood) i Bronsona Pinchota (dyrektor Baxter High). Oczywiście nie zabraknie także Salema, który jednak będzie stworzony za pomocą CGI.

    Pierwszy, liczący 10 odcinków sezon zadebiutuje w październiku.