Zapowiedź gry planszowej Avalon


  Bestsellerowa gra towarzyska Avalon powraca!

  Artur reprezentuje przyszłość Brytanii, obietnicę dobrobytu i honoru, jednak wśród jego dzielnych rycerzy kryją się poplecznicy Mordreda. Siły zła są nieliczne, ale wiedzą o sobie nawzajem i pozostają w ukryciu przed wszystkimi, za wyjątkiem jednego z poddanych Artura. Jedynie Merlin wie, kto jest agentem zła, ale nie może wyjawić tego wprost. Jeśli jego prawdziwa tożsamość zostanie odkryta, wszystko będzie stracone.

  Po roku przerwy do oferty wydawnictwa Portal Games powraca bestsellerowa gra towarzyska Avalon: Rycerze króla Artura.Avalon to gra oparta na tej samej mechanice co wydany również przez Portal Games The Resistance, ale z kilkoma drobnymi zmianami oraz fabularnie osadzona w świecie legend arturiańskich. Oryginalnie gra pojawiła się w 2012 roku i podbiła świat - w światowym rankingu gier planszowych w serwisie BoardGameGeek.com tytuł ten znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii gier imprezowych.

  Wciel się w role Merlina, Lancelota, Morgany, Mordreda i innych postaci z legend arturiańskich. Szukaj sojuszników i odkrywaj tożsamość zdrajców w niezwykłej grze karcianej dla 5-10 graczy.

  Gracze realizują misje, lecz tylko części z nich zależy na ich powodzeniu. Pozostali to poplecznicy Mordreda. Snując swe mroczne intrygi, próbują doprowadzić do fiaska drużyny.

  Spiski, blef, dedukcja i żywiołowe negocjacje czynią tę grę zupełnie niepowtarzalną, emocjonującą do ostatniej chwili.

  UWAGA: W pudełku z grą znajduje się również specjalny mini-dodatek – Lancelot (2 dodatkowe karty Postaci i 7 kart Lojalności), który może być użyty w trzech różnych wariantach

  Nagrody i nominacje:
  Gra XX Pionka
  Guldbrikken Special Jury Prize 2013
  nominacja do 2013 Japan Boardgame Prize Voters' Selection
  nominacja do 2013 Golden Geek Best Party Board Game

  Zawartość pudełka:
  54 karty
  3 dwustronne plansze
  15 żetonów
  instrukcja

  Informacja o grze:
  Autor: Don Eskridge
  Wydawnictwo: Portal Games
  Wiek: 8+
  Liczba graczy: 5 – 10
  Czas gry: 30 min
  SCD: 60 zł