Zdjęcia do Wiedźmina ruszą jeszcze w tym roku!

Zdjęcia do serialu poświęconego postaci Geralta z Rivii mogą ruszyć jeszcze w tym roku! Lauren S. Hissrich poinformowała o tym fakcie na swoim Instagramie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że oficjalne castingi do ról właśnie ruszyły, tak więc już wkrótce powinniśmy poznać nazwiska aktorów, którzy sportretują głównych bohaterów.

Serial o Wiedźminie budzi duże emocje nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego świat daje ogromne możliwości w kwestii zaprezentowania historii. Realizowana właśnie produkcja ma jednak dość wysoko postawioną poprzeczkę, którą wystawił CD Projekt RED swoimi grami. Chociaż sam Sapkowski nie lubi tego typu zestawień i zawsze powtarza, że to książki są prawdziwym źródłem wiedzy o jego świecie, to nie da się ukryć, że sporą część widzów serialu będą stanowili fani gry. To z kolei sprawia, że ich oczekiwania są naprawdę spore.

Już wkrótce powinniśmy jednak poznać pierwsze konkrety związane z produkcją i tym samym móc wyrobić sobie zdanie przynajmniej w jednej kwestii. Właśnie ruszyły castingi podczas których zostaną wybrani aktorzy do głównych ról. W dodatku na Instagramie Hissrich pojawiła się informacja, że zdjęcia do Wiedźmina będą realizowane już zimą tego roku w środkowej europie, a to oznacza, że do tego czasu aktorzy powinni zostać wybrani.

Na chwilę obecną nie poznaliśmy większej ilości szczegółów. Środkowa Europa może oznaczać także Polskę. Za czasów, gdy projekt miał być jeszcze filmem realizowanym przez Tomasza Bagińskiego sporo się mówiło o tym, że zdjęcia powstaną w dużej mierze w naszym kraju. Nie wiemy jednak czy twórcy serialu będą się kierowali tamtymi ustaleniami.


Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już na początku 2020 roku możemy spodziewać się premiery pierwszego epizodu. Oczywiście nie jest to termin oficjalny, jednak Netflix raczej nie będzie trzymał fanów długo w niepewności.