Zespół Percival powraca z wyjątkowym widowiskiem WILD HUNT LIVE!

  Po niesamowitym sukcesie pierwszej edycji trasy (wszystkie koncerty wyprzedane!) Percival ponownie zaprezentuje muzykę wykorzystaną w najbardziej rozpoznawalnej polskiej grze RPG.

  Tym razem będzie to rozszerzony o dodatkowe utwory repertuar w jeszcze lepszej oprawie świetlno-wizualnej, z nowymi projekcjami przygotowanymi specjalnie na tę edycję trasy.

  Zespół wystąpi w pięknych strojach nawiązujących do wczesnego średniowiecza oraz zagra na niepowtarzalnych instrumentach, których brzmienie nadało tak wyjątkowego, unikalnego klimatu muzyce z gry. Widowisko uświetni swymi akrobatyczno - tanecznymi występami Teatr Avatar. WILD HUNT LIVE to wspaniała gratka dla wszystkich miłośników Wiedźmina, fantastyki oraz pięknej muzyki.

  The Witcher - Wild Hunt "The Witcher" to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na rynku gier. Najnowsza odsłona – „The Witcher: Wild Hunt" – została wydana przez studio CD PROJEKT RED w maju ubiegłego roku. W zaledwie sześć tygodni po premierze gra sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy. Gra została obsypana nagrodami (m.in. tytuł gry roku na gali The Game Awards 2015) "The Witcher 3".

  Zespół Percival współtworzył części muzyki do gry. W ścieżce dźwiękowej zostały również wykorzystane utwory lub fragmenty pochodzące z pierwszych czterech albumów zespołu Percival (Eiforr 207, OjDido 2008, Slava I - Pieśni Słowian Południowych 2012 , Slava II - Pieśni Słowian Wschodnich 2014)

  W 2015 Percival wydał płytę składankę WILD HUNT na której słuchacze mieli okazję zapoznać się z oryginalną formą utworów które w nieco zmodyfikowanej formie pojawiły się w soundtracku gry będących kompozycjami zespołu Percival i słowiańskimi melodiami ludowymi. Utwory specjalnie na składankę zostały zremasterowane i oddane do posłuchania łącznie z nie publikowanymi na żadnej wcześniejszej płycie „Tridamem” i „Sargonem”.

  Była to pierwsza płyta w historii zespołu, na której łączy on oba swoje oblicza: zarówno Percivala, jak i Schuttenbach

  Lista koncertów:

  15.09 (Chorzów) Chorzowskie Centrum Kultury
  16.09 (Kielce) Sala Koncertowa Filharmonia Świętokrzyska im.O. Kolberga w Kielcach
  17.09 (Opole) Centrum Wystawienniczo - Kongresowe w Opolu
  24.09 (Kraków) KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)
  25.09 (Rzeszów) Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
  28.09 (Łódź) Klub Wytwórnia 29.09 (Oborniki Wielkopolskie) Ook Obornicki Ośrodek Kultury
  30.09 (Kalisz) Filharmonia Kaliska 06.10 (Wrocław) A2 - Centrum Koncertowe
  07.10 (Dzierżoniów) Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK)
  10.10 (Gdańsk) B90
  11.10 (Koszalin) CK105
  12.10 (Szczecin) Sala Koncertowa
  13.10 (Głogów) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
  15.10 (Warszawa) klub Stodoła

  więcej informacji o koncertach oraz biletach na stronie http://www.percivalwhl.com/

  PERCIVAL / Percival Schuttenbach
  https://www.percival.pl/
  https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach
  https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach
  - potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach. Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland.

  TEATR AVATAR
  http://www.teatravatar.pl/
  https://www.facebook.com/teatravatar
  https://www.youtube.com/user/TeatrAvatar
  - to organizacja zrzeszająca artystów z rozmaitych dziedzin sztuki: tancerzy, akrobatów, aktorów, cyrkowców, reżyserów, choreografów, muzyków. To także społeczność, w której młodzi ludzie mogą podążać za marzeniami rozwoju osobistego, gromadzenia głębokich doświadczeń oraz czynienia świata piękniejszym. W swym artystycznym dorobku mają występy na światowej scenie festiwalowej – w Dubaju, na Litwie, na wszystkich stadionach w Polsce podczas EURO 2012 oraz podczas Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i imprezach jej towarzyszących (MOSTY, Płonąca Wyspa). Brali udział w międzynarodowych projektach kulturalnych w Rumunii, Niemczech i we Włoszech.